Skąd to ostrzeżenie podczas walidacji?

0

Walidowałam bardzo prosty kod. Pojawiło mi się ostrzeżenie i nie wiem dlaczego.

<!DOCTYPE html>
<html lang="pl">
<head>
<title>Zadanie 1</title>
<meta charset="utf-8">
</head>
<body>
<p style="text-align:center">Wlazł kotek na  płotek</p>
<hr>
</body>
</html>

Czy widzi ktoś czego czepia się walidator?

PS Lepiej w meta dać "/" na końcu czy nie? Spotkałam się z różnymi wersjami i nie wiem która jest lepsza.(Moim zdaniem "/" jest nie potrzebne i nie pomaga w czytaniu kodu)

0

Nie umiesz zadawać pytań - powinnaś podać treść ostrzeżenia.

A ostrzeżenia widzę dwa - że HTML5 nie jest ukończonym standardem, wobec tego narzędzie należy traktować jako eksperymentalne, a drugie, że validator zakłada, że kod, który mu wkleiłem przez direct input jest w UTF-8. Tyle. Ty masz coś innego?

Lepiej w meta dać "/" na końcu czy nie?

Ja wolę wersję "prawie-jak-xml", czyli tagi zamozamykające - <hr /> <img /> <meta /> <br /> <input /> - wzrokiem nie szukam wtedy w kodzie zamknięcia znacznika. Poza tym - nieraz się spotkasz z XML-em podczas tworzenia stron - lepiej się przyzwyczaić do składni, której i tak będziesz czasem zmuszony używać.

Dodatkowo, nic nie znacząca informacja - Skype ma tę durną wtyczkę, która przerabia numery na klikalną wersję - wiele osób to instaluje domyślnie, a jest tag <meta /> wyłączający to na naszej stronie (wtedy nam się layout nie rozpadnie, bo Skype coś doklei). Problem z tym, że Skype nie parsował kodu HTML (nie wiem jak teraz) i tagów meta - Skype po prostu szukał idealnie takiego samego ciągu znaków w kodzie HTML. Jeżeli z tagu meta wywaliło się "samozamykanie" - sztuczka przestawała działać ;)

0

To samo tylko bez tego z utf-8.

Jakoś teraz jest to dla mnie jaśniejsze, nie rozumiałam całego sensu i skupiałam się na początku:

The following notes and warnings highlight missing or conflicting information which caused the validator to perform some guesswork prior to validation, or other things affecting the output below. If the guess or fallback is incorrect, it could make validation results entirely incoherent. It is highly recommended to check these potential issues, and, if necessary, fix them and re-validate the document

Tak z ciekawości, oprócz tej wtyczki skype, są jeszcze takie... przypadki że brak znaczników zamykających powoduję problemy? ;)

zamiana znacznika <code> na <quote> - furious programming

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1