Kiedy stosować autoryzację SMTP?

0

Witam,
założyłem konto na home.pl i dowiedziałem się że mam ograniczenie wysyłania maili.

Wiem, że autoryzacja potrzebna jest dla gmail, ale dla wp i onet już chyba nie. Wiem, że mogę w PHP wysyłać to poprzez mail(), ale wtedy nie dotrze do osób które są na gmail'u. Jeżeli natomiast użyję np.: PHPMailer to chyba już mi zablokują wysyłanie.

Teraz moje pytanie: Na czym polega autoryzacja? Czy mogę korzystając z jakiegoś serwera typu apache zaimprowizować taką autoryzację? Czy tylko provider tak może?

Chciałbym czasami wysłać maile masowo, ale głównie zależy mi na subskrypcji (przekracza ograniczenie). A i nie mogę wysyłać na raty.

0

Autoryzacja polega na tym, że musisz mieć nazwę użytkownika i hasło, aby wysłać e-mail z danego serwera SMTP. Czyli ogólnie, aby tylko znani użytkownicy mogli wysyłać pocztę. Jest praktycznie wymagana dla wszystkich klienckich serwerów pocztowych (na porcie klienckim 587), nie wyobrażam sobie aby WP i Onet tego nie wymagały.

Apache nie ma z tym nic wspólnego, bo sprawa dotyczy serwera pocztowego, nie HTTP. Ale ty, jako programista PHP, możesz powiedzieć swojemu skryptowi, aby wysyłając pocztę się autoryzował na serwerze za to odpowiedzialnym, np. wspomniany PHPMailer to potrafi.

0

To wszystko co napisałeś wiem - źle to opisałem.

Chodzi o to, na jakiej zasadzie zrobić autoryzację na swoim serwerze by pominąć providera?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1