Stworzenie gry na podstawie bajki/anime.

0

Witam.
Zastanawiam się nad stworzeniem gry na podstawie słynnej bajki Dragon Ball .
Czy jeżeli stworzyłbym swoje grafiki upodobniające się do postaci z tej bajki potrzebował bym zgody autora mangi Dragon Balla ?

0

Wykorzystujesz de facto cudzą własność, do której na pewno ktoś ma prawa autorskie, więc według mnie musisz uzyskać od niego zgodę, jeśli w żadnych dostępnych materiałach, twórca grafik postaci nie zaznaczył, że można je dowolnie wykorzystywać bez jego wiedzy.

0

@pumanitro a chcesz ją sprzedawać albo coś? Bo jak nie to chyba nie ma problemu. Wątpię żeby oni:

mieli pozwolenie :P

0

No właśnie chcę zarobić.

1

Wątpię aby tu http://pokelife.pl/ przykładowo mieli prawa autorskie, a zarabiają na tej grze.

To jest kwestia dobrego smaku, czy chcesz zarabiać na cudzej inwencji nie dając tej drugiej osobie nic w zamian?

Teoretycznie, możesz mieć problemy sądowe, w praktyce o ile nie zrobisz czegoś co będzie znało co drugie dziecko i co drugi dorosły, szanse że tak się stanie są raczej nikłe.

Ale czy naprawdę fajne jest zarabiane na cudzej kreatywności?

Ktoś zadał sobie trud aby nauczyć się rysować wiele lat nabywał doświadczenia, przyszedł mu do głowy pomysł genialny, pomysł który zmienił oblicze anime.

0

No właśnie wiem , a myślicie ,że dużo by to mnie kosztowało , takie prawa np. o stworzenie gry o Naruto czy Dragon Ballu ?

1

Więcej niż byłbyś chętny zapłacić.

1

No właśnie wiem , a myślicie ,że dużo by to mnie kosztowało , takie prawa np. o stworzenie gry o Naruto czy Dragon Ballu ?

Póki co tyle Cię to będzie kosztować co napisanie jednego e-maila z zapytaniem, czy nie mają nic przeciwko;

Straciłes cały dzień na oczekiwanie na wiadomości, zamiast poszukać w sieci jakichś informacji kontaktowych do autora czy dystrybutora tej mangi; Kto pyta nie błądzi - wysyłanie e-maili póki co nie jest płatne, więc nie wiem nad czym się zastanawiasz; Nawet jeśli nikt nie będzie miał nic przeciwko, to nic nie stracisz - zyskasz zaś pewność.

0

Właśnie ,że nie straciłem bo szukałem :)
Z twórcą Dragon Balla drogą e-mailową będzie ciężko się skontaktować , ponieważ niedawno zaczął on korzystać z komputera :) . Już wszystko wiem , dziękuję za pomoc . Temat do zamknięcia .

2

Możesz się skontaktować z polskim dystrybutorem - dane firmy znajdziesz na Wikipedii; A jeśli oni nie poradzą, to dane do japońskiego dystrybutora także są na Wikipedii; Tylko będziesz musiał napisać albo po angielsku, albo po japońsku (z pomocą translatora, np. od Google) :]

Jeśli uważasz, że czas zakończyć wątek, to zaplusikuj pomocne posty i zaakceptuj ten, który według Ciebie zawiera rozwiązanie; I pamiętaj o tym w przyszłości, że w ten sposób zakańcza się wątki i dziękuje za okazaną pomoc.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1