Czy programy w języku Java można uruchamiać bezpośrednio w przeglądarce internetowej?

0

Witam!!
Jak w temacie czy program napisany w języku java mogę sobie wgrać na serwer tak żeby każdy mógł z niego korzystać w przeglądarce??
czy takie rzeczy muszę robić w java script??
Jeśli tak to co mi jest potrzebne

0

Ja bym nie tykał appletów tylko skorzystał z jakiegoś frameworka webowego dla javy -> np. Spring MVC albo JSF

0

Nie aplety, bo to jest jakaś pomyłka. Apki webowe są fajne, ale to nie to. To czego szukasz nazywa się Java Web Start > http://pl.wikipedia.org/wiki/Java_Web_Start

0

JavaWebStart jeszcze żyje i jest bezpieczna?
Słyszałem, że trzeba się przy tym jednak bawić w jakieś podpisy. Czy jeśli nie chciałbym się w JSP, Springa etc. zagłębiać, a umiem robić zwykłe aplikacje desktopowe JavaWebStart byłoby dobrym rozwiązaniem?
Aplikacja z dostępem do bazy danych (zapewne przez hibernate). Głównie operacje na bazie danych, logowanie i drukowanie raportów.

1

@Konesser, jak używasz apletów to też musisz pobawić się z podpisami itp. Skoro aplikacja ma mieć dostęp do bazy danych to ja bym poszedł w trochę inny model. Aplikacja desktopowa, która woła serwisy REST gdzieś na serwerze. Serwisy sobie pobierają dane z bazy i odsyłają do użytkownika czy też są wrapperem dla operacji na danych. Względnie można się pobawić z aplikacją z interfejsem web za pomocą np. Vaadin. Wtedy w przeglądarce otrzymujesz coś co nawet wygląda na "aplikację okienkową".

0

Wow, nigdy nie słyszałem nawet o tym. Właśnie przeglądam twojego bloga (świetna robota). Poczytam, zobaczę może to będzie to! A tak na przyszłość i tak chciałbym ogarnąć Springa, JSP może EJB. Bo jak na razie tylko SE + trochę Hibernate.

Najchętniej napisałbym aplikację w .NET, bo najwięcej aplikacji tu pisałem i pracowałem. Ale obecnie zmieniłem pracę i aplikacja webowa musi stać na Linuxie i być free.

Mam pytanie dot. Vadina.Widzę po fragmentach kodu już, że korzystamy podobnie jak ze Swinga, ale kontrolki nie są chyba Swingowe? Nigdzie nie ma "J" np. JButton, JFrame (jest Window)

0

@shusty, nie kontrolki nie są swingowe, czemu miały by być skoro Vaadin to osobny produkt? Tu jest trochę inaczej niż w przypadku .NETu gdzie masz wspólny zestaw kontrolek (mniej więcej) i od kompilatora zależy czy zostaną wygenerowane jako elementy okienek czy też jako elementy www (zgodne chyba tylko z IE.... hehehe). W każdym razie, Vaadin ma podobną do Swinga filozofię pisania GUI i podobne kontrolki, ale w "bebechach" to zupełnie inna technologia.

2

@shusty może to ci się przyda:
https://github.com/Pharisaeus/SpringScaffoldApplication
Popełniłem kiedyś takie coś ;] To jest pusty projekt spring + jpa, ale skonfigurowany tak, że można zrobić z niego webaplikacje która nie wymaga od użytkownika żadnych dodatkowych konfiguracji ani instalacji (startuje na wbudowanym kontenerze webowym i na plikowej bazie danych). Można z tego projektu wygenerować mavenem jara którego zwyczajnie sie uruchamia i aplikacja śmiga.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0