Livestream z kamery IP - jakich bibliotek użyć?

0

Witam! Muszę zaprojektować aplikację (najlepiej w c++) która śledziła by "na żywo" obraz z kamery IP. Nie mam doświadczenia z pisaniem aplikacji sieciowych i nie wiem od czego zacząć. Szukałem coś na temat takich systemów jednak nie ma zbyt wiele informacji na ten temat szczególnie od strony programistycznej. Rozumiem że taka kamera ma wbudowaną antenę i da się ją skonfigurować tak aby wysyłała dane na określony serwer? Tak więc chcąc zaprojektować taki system moje zadanie polega na opłaceniu serwera i napisaniu odpowiedniej aplikacji sieciowej która połączy się z tym serwerem i zobrazuje obraz na żywo z kamery na dowolnym komputerze?

Co do aplikacji to wiem, że plik wideo wygodnie jest pokazać przy użyciu biblioteki DXshow. Wiem jak zaprogramować aplikację tak by je wczytywała z dysku, jednak nie mam pojęcia jak pobierać na bieżąco plik z serwera i filtrować przy pomocy DXshow. Jakich bibliotek użyć, może są stworzone do tego celu specjalne SDK'i? Jaką literaturę polecicie dla kogoś początkującego w tej dziedzinie :) Proszę o jakieś porady/wskazówki.

0

Po pierwsze trzeba sprawdzic czy producent nie udostepnia juz jakis narzedzi do tego celu. Jezeli nie, trzeba poszukac jakis bibliotek opensourcowych wspolpracujacych z ta kamera (bo raczej dlubanie w sterownikach i pisanie wlasnej biblioteki Cie nie interesuje). Potem piszesz apke, ktora to dopiero moze sie laczyc z serwerem i ten obraz wysylac.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0