Diagram ERD, model logiczny - czy poprawny?

0

Witam, czy możecie rzucić okiem na diagram ERD projektowanej bazy? Jest to część projektu na zaliczenie. Zwłaszcza nie jestem pewien czy dobrze zrobiłem z autorami książek. Ponieważ jest to relacja wiele-wiele zrobiłem tabele łączącą Autorzy_Książki. Może istnieć taka tabela, która zawiera tylko klucze obce?

0

Na pierwszy rzut oka wyglada okej.

1

Wygląda ok.
Może istnieć tabela łącznikowa, a nawet powinna istnieć. Ale nie dawałbym w niej sztucznego klucza. Klucz złożony z dwóch FK starczy.

0

Wypożyczenie powinno dotyczyć konkretnego egzemplarza a nie samej książki, bo przecież w bibliotece z reguły mamy kilka egzemplarzy jednego tytułu.
Powinna zostać dołączona relacja egzemplarz gdzie 1 egzemplarz może mieć tylko jeden tytuł i odwrotnie jeden tytuł może mieć wiele egzemplarzy.

Co do tabeli Autorzy_Książki, to taka tabela nie może, tylko musi być, kiedy mamy doczynienia z relacjami wiele do wielu.
Reszta diagramu wydaje się ok.

Jakiś czas temu także pisałem projekt z baz dla biblioteki dlatego akurat na ten temat to mogę sporo pomóc.

0

Do kolegi, który robił bazę danych biblioteki. Mam pytanko, bo dopiero zaczynam przygodę z robieniem baz i przy zwrocie książek chciałabym, żeby uwzględnić opóźnienie i nie wiem, jak to dopisać do diagramu erd.

0

Póki co mam coś takiego i jak miałabym uwzględnić zwrot książki? Pamiętając o tym, że jeśli za późno jest zwrócone, to kara jest naliczana.

0

Mam podobne pytanie co autor , dał by rade ktoś powiedzieć czy ten diagram jest poprawny? Z góry dziękuje.

0 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 0