Błąd: is not a valid integer value. Co zrobić?

0

Mam problem z dokończeniem programu może mi ktoś pomoże? Jest to program z dynamiczną tabelą do liczenia układów równań metodą Gausa. No i jak w temacie wyskakuje mi błąd. Przesyłam spakowany program.

0

Przede wszystkim poczytaj kursy z podstawami języka. Może być kompendium na stronie 4p. Bo czy według Ciebie Edit1, jest liczbą całkowitą? I już masz odpowiedź, co jest nie tak. Także najlepiej albo sprawdzać poprawność wartości typu string przez proceudrę Val albo przez TryStrToInt. Ewentualnie używac StrToIntDef. Więcej informacji o wspomnianych elementach języka, znajdziesz bez problemów w google. I pytanie dotyczy banalnych podstaw. Także dlaczego wylądowało w niewłaściwym dziale? Ok, nieważne. Wątek przenoszę i tak do Newbie. A i poszukaj sobie informacji na temat, w jaki sposób automatycznie sformatować kod. To również jest bardzo ważne.

0

olesio próbowałem pozmieniać ale szczerze mówiąc już jestem z tego głupi.

0

Napisałem już co masz zrobić aby program nie pokazał wyjątku. Logiczne, że jeśli wyjątek o wspomnianej przez Ciebie treści wystepuje przy uruchomieniu programu. To należy sprawdzić zdarzenia zachodzące w tym momencie. A w OnCreate formatki, odwołujesz się do OnChange dla kontrolki Edit1. A tam odwołujesz się do jej tekstu. Konwertując tekst na liczbę całkowitą. Co się nie powiedzie. Gdyż co masz jako Text tego Edita? W kodzie, który dołączyłeś - jest Edit1. Przyznasz, ze nie jest to coś, co wygląda na normalną liczbę całkowitą? Dlatego należy użyć ktorejś z wymienionych przeze mnie we wcześniejszej mojej odpowiedzi konstrukcji. Opis i przykłady użycia znajdziesz bez problemów w Google. I najlepiej to zrobić tak. Najpierw czytamy kurs z podstawami języka, później próbujemy coś zaprogramować.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1