PageControl, jak ustawić styl wyświetlania zakładek jako lista lub jak je ukryć?

0

PageControl to fajny komponent, ale chyba nie można ustawić by zakładki były po lewej stronie w formie listy normalnej jak itemy w TListBox, a nie jakieś poobracane, nieczytelne, poprzekręcane zakładki.

Po prostu potrzebuję dość sporą listę zakładek i strasznie to wygląda przy domyślnym ustawieniu. Wyobraźcie sobie, że w Firefoxie otwieracie 4 karty, i te zakładki (karty) na górze są ładne, czytelne, szerokie, a teraz otwórzcie sobie dodatkowych 30 kart lub więcej, karty/zakładki będą bardzo wąskie i niewygodne w przeglądaniu i dojdzie możliwość przesuwania (scrollowania) ich i to też jest mniej czytelne niż zwykła lista kart z góry do dołu jak itemy w ListBoxie.

I właśnie chcę mieć zakładki na tej samej zasadzie co itemy w TListBox i co mam zrobić? Ten komponent raczej nie pozwala na wyświetlanie ich w taki sposób ustawiając jakąś właściwość więc może dałoby radę użyć ListBoxa do przeskakiwania po zakładkach. Musiałbym wtedy ukryć zakładki na TPageControl, właściwość TabHeight na 0 ma domyślną wysokość zakładki, przy 1 są malutkie i widoczne niestety. Jak się pozbyć widoczności zakładek całkowicie? Nie znalazłem opcji TabsVisibility (true/false). Wtedy ListBoxa sobie postawię i elegancki będzie do moich celów.

0

ok, ukrywanie chyba znalazłem
http://delphi.about.com/od/de[...]ps2007/qt/hidepagectrltab.htm

To teraz pozostaje pytanie, czy muszę sam sobie robić listę w ListBoxie, czy może można z PageControlem coś wykombinować?

0

Pewnie trzeba by było stworzyć własną kontrolkę, a z PageControl zapożyczyć tylko niektóre własności i metody, nie dziedzicząc raczej.

0

nie znam się na tym więc zostanę przy listboxie (lub czymś podobnym) i ukryciu kart.
Temat możecie wywalić do kosza. Dzięki :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0