Budowanie bloga na własnej stronie

0

Hej,

Buduję sobie stronkę, która ma łączyć funkcjonalność bloga, wizytówki oraz stałych treści. Czy moglibyście mi polecić materiały przybliżające proces budowania własnego bloga od zera i jego łączenia ze stroną? Zależy mi na wystukaniu takiego cudeńka z palucha o ile to możliwe :)

Będę wdzięczny za porady.

Pozdrawiam ciepło.

0

za bardzo nie wiem co by Ci można było doradzić. Takich materiałów chyba nie znajdziesz. Jak już to sam musisz sobie wymyślić jak ma działać ten blog a jak już to będziesz wiedział to decydujesz się na jakąś konkretną technologię i zaczynasz się uczyć wybranej technologii. Tutaj, w zależności od tego co wybierzesz, masz więcej lub mniej materiałów do nauki samego języka. Ale bez konkretów to ciężko jest cokolwiek Ci polecić (nawet przy PHP masz do dyspozycji pisanie tego samemu od podstaw albo korzystanie z jakiegoś systemu szablonów, np. smarty czy co tam jest aktualnie na topie). Krok pierwszy i podstawowy to decyzja w czym chcesz to pisać

0

Ja również nie kumam. Blog to również strona więc nie rozumiem pytania dot. łączenia bloga ze stroną... Albo dajesz tylko odnośnik na stronie do bloga albo robisz to jako część całej strony (np. jako oddzielny dział).
Jeśli znasz HTML to zrób sobie szablon jak taka strona ma wyglądać a następnie zajmij się automatyzacją tego np. w PHP -> głównie chodzi o dodawanie treści oraz jej wyświetlanie z bazy danych.

0

@abrakadaber technologia jest najmniej istotna. Wybrałbym tą, którą byście polecili jako tą najbardziej przystępną do tego zadania. Co do strony, to mam już cały layout itd., jednak zastanawiam się jak rozwiązać kwestię zarządzania treścią, magazynowania jej i wyświetlania. Stąd moje pytanie o bloga, bo blog właśnie na takim systemie się opiera. Może już być nawet php :) Chodzi po prostu o to, by własnoręcznie zaimplementować jeden dział do strony, który będzie pełnił funkcję bloga - np. nowinki, nowe kursy, nowe artykuły itd. Moje pytanie może być trochę ogólne, ponieważ jestem nowy w tematyce web.

1

W Railsach masz gotową instrukcję krok po kroku.

1

tu nie ma co polecać - bierz to co umiesz albo to czego chcesz się nauczyć. Nie ma żadnych magicznych tańców i rytuałów, po odprawieniu których dostaniesz gotowy kod bloga. Tak samo jak nie ma jednego uniwersalnego sposobu "magazynowania" treści. Jak sobie wymyślisz tak będziesz miał. Możesz się wzorować na jakichś działających rozwiązaniach - choćby na kodzie coyote

0

Ok, dzięki chłopaki. Potrzebowałem takiego świeższego spojrzenia na sprawę i wyprostowania moich własnych spostrzeżeń :)

Pozdrawiam!

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1