Program liczący deltę i pokazujący liczbę rozwiązań

0

Tak jak w temacie prośba o pomoc w napisaniu programu liczącego deltę i pokazującego liczbę rozwiązań równania kwadratowego,jednak ma on nie wyświetlać jakie to są rozwiązania(ma wyświetlać jedynie ich liczbę).Nie może zawierać instrukcji warunkowych tj.if,else itp.

0

No próbowałem,jednak nie wychodzi mi to bez instrukcji warunkowych,to chyba musi być jakoś opisane na operatorach logicznych (delta>0||delta>=0||delta<0),ale utknąłem jak możesz to napisz bede wdzieczny : )

0

Wdzięczność okaż zleceniobiorcy, bo taką "prośbę" powinieneś umieścić w dziale oferty pracy. Wdzięcznością powinno być konkretne wynagrodzenie pieniężne. Nie piszemy gotowców za kogoś przy zerowym wysiłku własnym. No chyba, że to płatne zlecenia.

0

...

0

Ale ja potrzebuję trzech warunków z tego co słyszałem to operator ? : warunek1:warunek2;
ale ok poszukam poszperam,może coś jeszcze podpowiecie?jakieś tipy inne?
Endrju cóż ma oznaczać twoja emotka ; d?
Poza tym mam jakieś krzaki w kodzie bo przy kompilacji są błędy,ja pierdziele...

0
rozw=(((delta>0)*2)+delta==0);

poza tym robisz błąd taki jak większość początkujących. Zapis a = b nie jest regułą, a instrukcją. Wykona się w miejscu jego postawienia i nigdzie indziej. Chodzi o twoje wyliczanie delty, które jest przed wczytaniem danych.

dodanie znaczników <code class="c"> - fp

0

...

0

Teraz z kolei ilość rozwiązań wyliczasz zanim wyliczysz deltę. Idź się porządnie poucz podstaw, bo na zgadywaniu daleko nie zajdziesz.

0

Tia... najpierw korzystasz float rozw=(((delta>0)*2)+delta==0); a dopiero parę linijek dalej to liczysz delta=b*b-4*a*c;... A jakbyś tak zmienił tę kolejność :D

0

Zmieniłem to może faktycznie głupi błąd,no ale co z resztą?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1