Lista najczęśćiej używanych programów w menu Start na Windows XP

0

Czy można tak ustawić system żeby do wspomnianej listy dopisywane były programy uruchamiane z exploratora, a nie te uruchamiane z ikony na pulpicie? Jeśli jest to niemożliwe, to czy czy można zapobiec usunięciu programy z listy po usunięciu ikony z pulpitu?

0

O ile dobrze pamiętam można prawym kliknąć i jest dodaj do menu start czy coś takiego, dawno już z XP nie korzystałem, więc nie pamiętam jak dokładnie się ta opcja nazywała, ale była tam na pewno.

http://windows.microsoft.com/[...]-xp/help/customize-start-menu
Ew. Spróbuj sposobem opisanym w mouse>4 punkt.

0

Dzięki, druga rada jest raczej nie temat. A pierwsza nie działa, po ppm nie ma opcji dopisz (dodaj). Nawet gdyby była, to dla mnie byłaby nieprzydatna. Ja chciałbym mieć na tej liście programy, które nie maja ikony na pulpicie.

0

A prawy przycisk na programie w eksploratorze, przeciągnięcie na przycisk start i upuszczenie na rozwiniętym menu w wybranym miejscu nie będzie satysfakcjonującym rozwiązaniem?

0

Będzie. Skrót ląduje co prawda na innej liście (nie na liście najczęściej używanych programów), nie wiem czy mam wpływ na rozmiar tej drugiej listy.

1

Celowo jest tak mało możliwości wpływu na listę najczęściej używanych programów, bo gdyby była konfigurowalna to każdy instalujący się program wpakowywałby się tam na pierwszym miejscu, i lista przestałaby być listą najczęściej używanych programów.

0
Zellus napisał(a)

O ile dobrze pamiętam można prawym kliknąć i jest dodaj do menu start czy coś takiego

bogdans napisał(a)

A pierwsza nie działa, po ppm nie ma opcji dopisz (dodaj).

@bogdans - jest taka opcja, nie tylko w menu kontekstowym elementów pulpitu, ale także w oknie eksploratora; Co prawda nazywa się "Przypnij do menu start", jednak funkcja taka, o jaką pytasz; No prawie, bo przypięte do tego menu aplikacje nie lądują do najczęściej używanych programów (o to przecież chodzi), tylko do statycznej listy własnych (najczęściej używanych) programów; Opcja ta wyświetlana jest nie tylko dla skrótów aplikacji, ale także dla samych plików wykonywalnych;

Trochę zrzutów ekranu:

Pulpit:
desktop.png

Eksplorator:
explorer.png

No i przeciwstawna opcja w menu kontekstowym elementów menu Start do wypięcia programu z menu:
start.png


Ingerencja w listę najczęściej używanych programów jest mocno ograniczona i kolejność wyświetleń ustala system, więc jedyne co można przydatnego zrobić to usunąć z tej listy dany program;

Ja mam tę listę wyłączoną (całkowicie ukrytą), a w jej miejsce mam ustaloną statyczną listę najczęściej przeze mnie używanych programów, która nigdy się automagicznie nie zmienia - sam decyduję co ma się na niej znajdować i ile ma być w niej pozycji;


PS: Zmodyfikowałem temat wątku na czytelniejszy, bo wyglądał bardziej jak zapytanie do Google :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0