Chciałbym zacząć programować ale nie mam w ogóle pojęcia o tym.

0

Witam.
Chciałbym zacząć programować. Od zawsze wydawało mi się to nudnym zajęciem, ślęczenie w czymś na kształt edytora tekstu i wklepywanie kodu z tymi wszystkimi bracketami, tylko po to aby stworzyć jakiś programik który np. będzie spełniał użytkową rolę jak np. CCleaner. Chyba jeszcze gorsza byłaby praca jako programista w jakimś korpo gdzie zarządzał bym bazami danych albo jakiś inny program dla firmy.

Ale z drugiej strony interesuje mnie programowanie typu:
-stworzenie gry komputerowej, albo chociaż moda do gry np. coś w stylu:
http://newvegas.nexusmods.com/mods/41184/?
do stworzenia takiego moda trzeba umieć robić skrypty, więc rozumiem że robi się to za pomocą języków skryptowych?
Albo to:
http://www.stardrivegame.com/
tutaj gościu używa XNA
-stworzenie symulacji jakichś fizycznych zjawisk[grawitacja, niesprężyste zderzenia ciał, przepływ cieczy], jak np. silnik Havoc, czy też np. symulacje rozbijania się czegoś, eksplozji, wydaje się to ciekawe i wymaga znajomości równań różniczkowych na nieprzeciętnym poziomie :P
-programowanie robotów, czujników np. światła, że wchodzę do danego pokoju zapala się światło i podwyższa temperatura, albo po prostu zwykłych użytkowych rzeczy, czy tam rzeczy które sobie człowiek zbudował mając zacięcie elektroniczne.
-tworzenie prostych programów pozwalających na skrócenie sobie żmudnych obliczeń inżynierskich, a do których nie ma programów komercyjnych gdyż są to zastosowania niszowe lub warunki pracy wymuszają na zastosowanie własnych stałych bądź zmodyfikowanych wzorów itp.
-hacking, ale taki dla czystej ambicji włamania się do czegoś a nie że się kradnie komuś środki z konta, albo uprawia internetowy wandalizm jak script kiddies.

0

Daj sobie spokój to nie dla Ciebie.

0

Dokładnie to nie dla Ciebie, zajmij się czymś innym.

0

Jesli nie jest to zajecie wg Ciebie interesujace to odpusc sobie. Bycie programista na sile jest bez sensu, bo nie bedziesz sie rozwijal ze wzgledu na to ze Cie to nie interesuje. Nauczysz sie tylko podstaw i bedzisz wiecznie klepal kod sredniej jakosci. Takie osoby ktore tylko ucza sie troche jezyka, bo w IT placa dobrze nie sa zbyt dobrym materialem na pracownika.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1