Dział programowania a... fizyka

0

Witam serdecznie. W tym roku będę rozpoczynał studia w Krakowie na kierunku IS. Jako że do rozpoczęcia studiów pozostały mi trzy miesiące, mam zamiar zacząć "działać". Rozpocząłem czytanie wielu poradników odnośnie języków, jednak nie znalazłem w nich odpowiedzi na jeden temat, mianowicie: w jakiej dziedzinie programowania (webmastering, tworzenie programów komputerowych, gier) jest najmniej fizyki? Zawsze była to moja pięta achillesowa, z matematyką już o wiele lepiej. Już w trakcie studiów zamierzam rozpocząć pracę z określonym językiem i w jakimś sektorze informatycznym, teraz pytanie w jakim, gdzie nie musiałbym uczyć się obliczeń fizycznych, równi pochyłej, termodynamiki, kinematyki i elektrostatyki itp.? Zdaję sobie sprawę z tego, że podczas tworzenia np. dynamiki w grze o wyścigach samochodowych jak najbardziej taka sytuacja miałaby miejsce, ale w jakich jeszcze innych przypadkach? Czy firmy poszukujące zaawansowanych informatyków wymagają od nich wiedzy typowo fizycznej? Czy być może wystarcza po prostu znajomość zaawansowanego języka i umiejętność jego obsługi, jak dajmy na to C++? Serdecznie pozdrawiam i bardzo proszę o odpowiedź :).

1

Nie, od fizyki są gotowe biblioteki, np Box2d.
99% projektów informatycznych nie wymaga znajomości fizyki.

0

W porządku, dziękuję :). Wystąpił mi wcześniej błąd z SQL, przez co temat się skopiował... 3 razy, po czym nie widząc, że ten jednak jest na internecie, napisałem następnie. W porządku, dziękuję za odpowiedź, bardzo prosiłbym admina o skasowanie pozostałych wątków. Więc pojawia się w takim razie pytanie: skąd na informatyce stosowanej aż 30 godzin fizyki w I semestrze? (mówię o AGH Kraków) :).

0

AGH to techniczna uczelnia, na większości wydziałów uzyskuje się tytuł inżyniera. Jeśli chcesz studiować informatykę stosowaną - to jest ona stosowana w konkretnej dziedzinie, np. obróbka metali. Jeśli chcesz wykorzystać wiedzę informatyczną w wybranej dziedzinie coś na temat fizyki wypadałoby wiedzieć. Jeśli nie przepadasz za fizyką zamiast informatyki stosowanej powinieneś wybrać po prostu informatykę.

1

@AGH co nie rozwiąże problemu bo na Informatyce fizyka też jest i to nie bez powodu ;)
Po pierwsze dlatego że później jest trochę przedmiotów elektryczno-elektronicznych gdzie fizyka się przydaje, po drugie dlatego ze znajomośc teorii mechaniki kwantowej przydaje się też w nauce kryptografii kwantowej ;) Zresztą prawda jest taka że masa studentów boi się na studiach fizyki a pod koniec semestru/roku płacze nad Analizą czy Rórkami a fizykę zdaje bez problemów. Bo przecież akademicka fizyka to jest 95% matematyki ;]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1