Problem z poleceniem Sound

0

witam, mam ten problem co w tym temacie:

http://4programmers.net/Forum/Delphi_Pascal/111100-Free_Pascal_Compiler_-_problem_z_dzwiekiem?start=0

Chciałem zrobić tak jak tam ale brakuje pliku switches.inc nie wiecie skąd mogę to pobrać?

0

Jest w paczce z całym WinGraph.
Ale po co w ogóle chcieć z tego korzystać? Jedyne czemu to służy, to wywoływaniu bólu uszu...

0

Może ja jestem ślepy lub coś, ale nawet szukajką szukałem po plikach i nigdzie nie widzę tego -.-' a zademonstruję cały programik jak zacznie mi to działać -.-'

0
  1. W Windowsie nie da się prosto zaimplementować Sound z TP. W implementacji Win32 FPC, jest to po prostu systemowy odgłos.
  2. Jeżeli chodzi ci tylko o implementację która oczekuje także długości dźwięku i przez ten czas nie wraca, sprawdź moduł "Wingraph", zawiera on implementację tego na WinApi. (Nah, Patryk27 to napisał a ja powtarzam, ups)
  3. Zamiast zabaw z 'sound' jeżeli chcesz coś poważniejszego zrobić to naucz się używać biblioteki Bass która jest fajną implementacją zaawansowanych systemów dźwiękowych.

Może ja jestem ślepy lub coś, ale nawet szukajką szukałem po plikach i nigdzie nie widzę tego -.-' a zademonstruję cały programik jak zacznie mi to działać -.-'

Polecam stronę www.google.pl
Znajdziesz tam wiele przydatnych rzeczy w tym cały zestaw modułów wingraph.

0

Chrzani waść: http://ideone.com/Pcb6fZ

0

babubabu tak jasne, jasne, zrobiłem tak: http://pastebin.com/hCqxDcBv aleee wywala po około 15 klikach. No ale, nauczyciel to ma skompilować w sql więc będzie odpadać dodawanie dodatkowych modułów osobno, najwyżej może jest jakaś inna procedura zamiast tej co mam teraz żeby nie wywalało błędu?

0
_13th_Dragon napisał(a):

Chrzani waść: http://ideone.com/Pcb6fZ

Eh, FPC to nie jest Delphi gdzie jest jeden słuszny OS... Na Win32 Sound nie jest zaimplementowane dobrze, a jedynie obejściem które wywołuje systemowy hint. Na DOSie jest to zaimplementowane. Na Linuksie niestety nie wiem (ale znając linuksa pewno jest).
Więc to waść chrzani, niestety poprzez niewystarczającą znajomość FPC.

No ale, nauczyciel to ma skompilować w sql

Zna ktoś jakiś kompilator SQL? A może czegoś nie rozumiem?

żeby nie wywalało błędu?

Jaki błąd? Ja słyszałem jedynie o jakimś programie z dźwiękiem, teraz nagle jakiś kod z d**y wzięty i jakiś błąd?
Z takim opisem problemu to naprawdę, tylko czekać aż się wszyscy rzucą z pomocą.

0

sql - szkoła, a kompilator to FPC, ten KOD przestawia PROGRAM w którym używam DŹWIĘKU, a podałem go bo napisałem że znalazłem jakieś obejście ale przy nim wywala BŁĄD który go wyłącza po 15 kliknięciach. Więc możecie zobaczyć do czego to potrzebuję i może da się obejść to jeszcze inaczej. Coś jeszcze nie jasne?

3

"sql", pare min nad tym spedzilem, ale chyba mam: "sql" -> "school" -> "szkola" :>

Cholera, dobry szyfr.

sql - szkoła

Otóż nie mój milusi gimbusie: http://pl.wikipedia.org/wiki/SQL

a podałem go bo napisałem że znalazłem jakieś obejście ale przy nim wywala BŁĄD który go wyłącza po 15 kliknięciach.

No czekaj, to znalazłeś obejście czy nie znalazłeś obejścia?
Może mi ktoś odszyfrować '15 kliknięć'? Bo ja widzę że posty pytacza muszą przechodzić przez translator pokemonów, ma ktoś jakiś dobry?

Więc możecie zobaczyć do czego to potrzebuję

Nie, ja w twoim kodzie widzę jedynie jakieś znaczki. Kodem takiego czegoś się nie nazywa.

Coś jeszcze nie jasne?

Wszystko. Nadal nie potrafisz rozpocząć na początku, zakończyć na końcu.
Polecam zacząć od lektury: http://rtfm.killfile.pl/
Potem możesz poprosić moderatorów o przeniesienie. Potem możesz opisać swój problem ładnie prezentując kod zgodny z podstawowymi zasadami ogładzenia. Potem może zechcę tobie pomóc. Bo póki co to nie dość że twój kod jest śmieszny, to nawet nie potrafisz się wypowiedzieć tak żebyśmy ciebie zrozumieli. Mówisz po raz n-ty to samo, uważając że my potrzebujemy lepszych okularów bo nie potrafimy przeczytać to co napisałeś raz. Otóż potrafimy, ale zrozum człowieku że to nie nam zależy na tym żebyśmy zrozumieli to co piszesz, tylko tobie. Jeżeli nie potrafisz dostosować się minimalnych wymogów programistów którzy mają do roboty coś lepszego niż program na zaliczenie jakiegoś gimbusa, to na prawdę, nie ma tutaj dla ciebie miejsca...
Nie jesteśmy twoimi kolegami do których sobie mówisz śliśtaśne SQL, bo dla nas SQL to język zapytań.
Masz gdzieś nasze rozwiązania twojego problemu z dźwiękiem, prezentujesz nam swoje rozwiązanie, które nie działa. No i co z tego? wiem dlaczego nie działa, tylko co z tego? Ja ci dałem inne rozwiązanie. Ty czytasz w ogóle nasze odpowiedzi? A może masz nas w dupie dopóki ci nie pokażemy gotowego kodu?

0

Robię pianinko na zaliczenie przedmiotu -.-' Zrobiłem wszystko, tak jak widać w tym kodzie (skompilujecie, zobaczycie) jedyny minus to to że po 15 odegranych dźwiękach program wyłącza się (w kompilatorze błąd 5). Po to tu piszę żeby uzyskać od was pomoc właśnie z tym pikaniem, czy jest coś czego mogę użyć żeby można było zagrać więcej niż te 15 dźwięków. Nie mogę dodawać jakiś modułów do kompilatora bo nauczyciel chce to sam potem skompilować na swoim komputerze w szkole. Nie piszę po to tu żeby dowiedzieć się co oznaczają jakie skróty, tylko po to żeby uzyskać pomoc w tym do czego to forum zostało stworzone, czyli między innymi programowaniu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1