Shell.FindFiles, jak użyć?

0

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb774079.aspx

w delphi do uses dodać ShellAPI? i co dalej?

Na MSDN jest spis tych rzeczy i chcę się nauczyć używać ich, równie dobrze nie wiem jak użyć Shell.FindPrinter i wielu innych, jedynie ShellExecute jest łatwe w użyciu, innych rzeczy tak jakby nie widzi. Przypuszczam, że przed FindFiles i innymi komendami trzeba dopisać coś... Proszę o pomoc.

tu cała lista obiektów, gdyby ktoś chciał (właśnie chcę losowych z nich użyć w celach edukacyjnych): http://msdn.microsoft.com/en-us/library/bb774094.aspx

0

Nie żadne ShellApi tylko ComObj

var
  objShell: Variant;
begin
  objShell:= CreateOleObject('Shell.Application');
  objShell.FindFiles;
  objShell:= Unassigned;
end;
0

@kAzek dziękuję tobie bardzo! swoją drogą, to dlaczego delphi XE2 mi nie podpowiada tych rzeczy(ctrl + spacja)? (na liście podpowiedzi nie ma ich, to przez te Com obiekty, czy może muszę coś w delphi włączyć gdzieś lub zainstalować?)

0

Bo użyłem typu Variant wiec Delphi na dobrą sprawę nie wie jakie ten obiekt ma metody. Możesz napisać objShell.Dupa; i też się skompiluje tylko w trakcie wykonywania się wywali bo obiekt nie ma takiej metody.

0

@kAzek dzięki. A skąd mam wiedzieć co wpisać zamiast CreateOleObject('Shell.Application'); jeśli będą inne rzeczy? Gdzie znajdę informacje o tym takie bardziej oficjalne? i podaj mi przykłady co można wpisać jeszcze zamiast Shell.Application, np. jakieś 3 losowe inne rzeczy, będę wdzięczny (zobaczę wtedy na MSDN jakie funkcje mają, o ile znajdę to po nazwie takiej. Może trafi się coś ciekawego).

0

No jak gdzie w Google i wszelkiej dokumentacji choć czasami bywa skromna np. tu masz wypisane metody obiektu Application http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/bb774063%28v=vs.85%29.aspx

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1