Grafika podczas uruchamiania programu.

0

Witam!Mam pytanie a mianowicie:jak zrobic aby podczas uruchamianiu programu na kilka sekund wyswietlal sie taki obrazek na srodku i potem znikal i jednoczesnie zeby otwieralo sie okno programu.Jak to zrobic?

0

Pogoogluj za informacjami pod hasłem splashscreen.

0

Tutaj na forum jest krótki artykuł na temat ekranów powitalnych; Nie jest to może szał, jendak podstawowe informacje są w nim zawarte i do prostego Splash Screen'a powinny wystarczyć;

Na przyszłość - zaprzyjaźnij się z Google i forumową wyszukiwarką.

0

dobra znalazlem takie cos:
Ekran powitalny - Splash Screen
Tylko jest pytanie:Gdzie sie ustawia przez ile sekund wyswietlal sie dany napis,i gdzie sie ustawia ile ma trwac caly splashscreen?
@Edit sorry @up nie zauwazylem musiales szybciej napisac ;p
Problem pozostaje

0

Zacząć od podstaw i przeczytania dokumentacji funkcji Sleep/Delay/jakkolwiek inaczej twócy Delphi/Lazarusa/czegokolwiek sobie ponazywali tę funkcję.

0

Możesz wykorzsytać proceduę Sleep wstawiając ją w miejsce komentarza w poniższym kodzie, który z resztą skopiowałem z podanego przeze mnie (i Ciebie) artykułu:

begin
  FScreen:=TFScreen.Create(nil);
  FScreen.Show;
  Application.Initialize;
  FScreen.Update;
  Application.CreateForm(TFMain, FMain);

  // tutaj ładowanie, albo zwłoka

  FScreen.Destroy;
  Application.Run;
end.

Źródło: Ekran powitalny - Splash Screen;

Jednak sama instrukcja Sleep ustawiona np. na 2 sek zablokuje formularz aż do końca jej działania; Aby temu zapobiec możesz napisać sobie bardzo prostą pętlę, w której będziesz naprzemian zatrzymywał działanie programu procedurą Sleep i przywracał mu kontrolę metodą Application.ProcessMessages;

0

Według mnie SplashScreen nie powinien być tylko bajerem. Chociaż oczywiście może być. Jednak nie ma sensu sztucznie wydłużać jego pokazywania. Chyba, że robisz to w celach nauczenia się języka programowania. Ponieważ docelowo splashe na ogół pokazują się po to, aby dać użytkownikowi taki jakby wizualny "sygnał", że program dłużej się ładuje i wykonuje jakieś operacje. Po to aby jeśli by taki splash screen nie istniał, to użytkownik po dwukliku na skrót czy exek albo skojarzony plik mógł by pomyśleć, że aplikacja się nie uruchamia lub się zawiesiła.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1