C statystyka

0

Witam
Program losuje 6 rożnych liczb z określonego z góry przedziału, po czym zapisuje te liczby do pliku, ma on przedstawiać różne statystyki na podstawie danych zapisanych w plikach. Statystyki te to m.in. najczęściej występujące pary trójki i czwórki liczb.Niestety nie mam pojęcia jak się za to zabrać, proszę o pomoc.

1

zacznij od napisania algorytmu na kartce co ma robić dokładnie. Następnie ściągnij IDE z kompilatorem. Używaj googli gdy nie będziesz wiedzieć jaką instrukcją coś wykonać.

0

Ja wiem co chcę zrobić tylko nie wiem jak. Jeżeli znasz jakiś sposób na sprawdzanie najczęściej pojawiających się par trojek i czwórek liczb to proszę podpowiedz.

0

Losujesz liczby, potem porównujesz czy wylosowana liczba jest równa 3 lub 4 i jeśli tak to coś sobie robisz( np inkrementujesz licznik). Potem zapisujesz do pliku.

EDIT: Nie za bardzo rozumiem co masz na myśli pisząc "najczęściej pojawiających się par trójek i czwórek".

0

Niestety nie to co napisałeś. Chodzi mi o to ze jak ma pierwsze losowanie 6 liczb i wynik to, np. 42, 55, 12, 4, 6, 11 i kolejne losowanie 6 cyfr które są zapisywane do pliku (losowań może być nieskończenie wiele jednak przedział z jakiego liczby są losowane jest ograniczony ) to program ma mi wyświetlić jaki liczby spośród tych losowań najczęściej razem występują. Weźmy, np. (42,55) i ma mi sprawdzić jak często taka para liczb występuje w innych losowaniach.

0

Wydaje mi się że musisz użyć tabel(arrays), ale trochę bardziej przystosowanych do dynamicznego zmieniania rozmiaru. Wiem że w C++ jest Vector, a w będziesz musiał poszukać. Wtedy piszesz prostą pętlę porównującą każdą parę z każdą inna(dla dużych tabel trochę to może zająć).
Nie jestem jeszcze mistrzem programowania więc może jest o wiele lepsze rozwiązanie, ale ja bym tak to zrobił.

Jaki kod do tej pory masz?

0

jeżeli chodzi o to że mają być po sobie liczby to zapamiętujesz ostatnią liczbę i porównujesz z następna, jeżeli są takie same to jakiś tam licznik powiększasz. Jeżeli licznik jest większy od 3 to wypisujesz. Jeżeli w całym ciągu mają trzy razy występować to robisz pętlę z użyciem STLowego FIND (algorytm podobny jak w zdaniu wyżej) sortujesz tablice i algorytm wyżej

0

Jak narzazie nie mam żadnego pomysłu jak to zrobić, zrobiłem jedynie sprawdzanie dla częstości występowanie jednej liczby.

0

hmm gotowca nie dostaniesz to jest prawie pewne (prawie bo czasem znajdzie się ktoś kto napisze ale rzadko). Jak to zrobić podpowiedzi dostałeś. Jak nie znasz komend to poszukaj kursu.

0

Hmm... skoro od razu znasz zakres liczb to zrób po prostu możesz tabelę o takiej wielkości jak ten zakres, i za każdym razem jak masz liczbę to tab[liczba]++, zastanów się jeszcze nad obsługiwaniem dolnej granicy przedziału i nad wartościami początkowymi.

edit,
Przeczytałem jeszcze 2 razy twojego posta i to chyba nie o to chodziło :/

Edit2
Losujesz te liczby, jak znajdzie jedna to sprawdź czy jest druga, jeżeli jest to zwiększ licznik wystąpień o 1

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0