Na jakim systemie programować?

0

Witam. Napisałem w tym dziale tylko dlatego, że nie wiem w sumie jak sobie zorganizować komputer. Programuję już jakiś czas w php ( tutaj nie ma znaczenia w sumie jaki system ) oraz w c++. Dotychczas robiłem to na windows, ale rozważam doinstalowanie sobie linuxa, konkretniej ubuntu ( chyba, że można mi polecić jakiś inny ). Moja wątpliwość polega na tym, że biorąc udział w Olimpiadzie Informatycznej, większość chociażby laureatów korzysta z linuxa. I teraz pytanie, czy warto poświęcić te kilka GB na dysku dla OI?

0

co za różnica jaki system? system za Ciebie zadania nie zrobi

2

Rób na tym, na czym Ci wygodniej. To, że większość używa linuxa, to nie znaczy że ty musisz.

0

Na OI używa się chyba GCC, a jeśli chodzi o GCC to moim zdaniem wygodniej się go używa na Linuksie niż jakichś wynalazków typu Cygwin czy MinGW na Windowsie. GCC jest od razu na Linuksach, w repozytoriach Ubuntu są IDE do C/ C++ gotowe do działania od kopa, tzn automatycznie konfigurujące się pod ten wbudowany GCC.

Jeśli masz co najmniej 2 GiB RAMu to możesz pokusić się o zainstalowanie Ubuntu na maszynie wirtualnej, dzięki temu oszczędzisz sobie problemów z bootowaniem.

0

Większość używa linuxa pewnie dlatego że to geeki a geeki lubią linuxy :P Ja jestem zapalonym windowsiarzem, ale jednak nie wyobrażam sobie korzystania z windowsa bez cygwina i Console2 ;]

0

Zależy też w jakim języku piszesz. Ja teraz częściowo z konieczności, a częściowo dla wygody, mam zamiar kupić Maca (mimo iż jestem hejterem Apple to uważam, że komputery mają bardzo dobre, rozwiązania też). Ale ogólnie jak się zaczyna to na wszystkich będzie tak samo trudno, a jak już umiesz programować to to pytanie jest bez sensu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1