lancuch znakow i rozmiar tablicy

0

Witam, mam pewien problem. Piszę program który ma sprawdzić czy wyraz jest palindromem i chcę zrobić to tak, żeby użytkownik podał wyraz do sprawdzenia, następnie program policzy sobie ile jest znaków w tym wyrazie, utworzy tablice o tym rozmiarze i umieści w niej ten wyraz. Jak mogę coś takiego zrobić? Proszę o bardzo łopatologiczne wyjaśnienie bo dopiero zaczynam "zabawę" z C.

0

Żeby nie kombinować za bardzo lepiej użyj bufora o stałym rozmiarze. Wczytuj za pomocą scanf nie zapominając o określeniu długości pola: %Xs gdzie X to będzie długość bufora minus 1.

Oczywiście można wczytywać sobie ciągi o nieokreślonej długości ale w C to nie jest trywialne. Lepiej skup się na tym palindromie, bo to chyba ważniejsze niż samo wczytywanie?

0

myślałam nad zrobieniem tablicy która przechowa ten wyraz ale wtedy nie wiem co zrobić z pustymi polami, bo nie chcę, żeby mi zaczęło porównywać pierwszą literę z pustym polem w tablicy. a nie da się utworzyć jakiejś zmiennej która przechowa wyraz?

1

Po co masz zajmować się pustymi polami? Znasz przecież długość napisu (strlen) i wiesz gdzie on się kończy w tym większym buforze. Zajmuj się tylko tą częścią.

0

ok, juz chyba wiem jak to zrobić :) nie znałam wcześniej tej funkcji strlen, dzięki za pomoc :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0