Od czego zacząć

0

Ema :)

Mam pytanie(a) mianowicie od czego mam zacząć uczyć się programowania ( mam 13 lat ). Jakiego języka się najpierw uczyć ? , c++ , c#, pscala itp ?
i prosił bym o jakieś TuT'y gdzie bym się nauczyć co to pętla, zmienne itp.
najlepiej żebym mógł sobie to wydrukować :)

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Ps: bawiłem się trochę w Delphi 7 ( i w HTML )

3

Daruj sobie. Jeśli nie potrafisz w wpisać w google "programowanie jak zacząć" to programowanie nie jest dla ciebie, poważnie. Programowanie wymaga bardzo dużo własnego wkładu, a ty najwyraźniej nawet takiego minimum nie umiesz poświęcić. Zmarnujesz tylko czas.

Jaki język programowania wybrać
...

0

Szukałem w google ale każdy pisał co innego, jedni że C++ inni że C#, Psacala, PHP, Delphi itp a ja chciałbym się upewnić i zobaczyć .... ;)

1
EstaMuyLoca napisał(a)

Szukałem w google ale każdy pisał co innego, jedni że C++ inni że C#, Psacala, PHP, Delphi itp a ja chciałbym się upewnić i zobaczyć .... ;)

Sądzisz, że tym razem ktoś odpowie ci inaczej niż w innych kopiach tego tematu?

1

@EstaMuyLoca to nie ma żadnego znaczenia. Naucz się dowolnego języka. No może nie Delphi i PHP, ale inne możesz :P

1

Jak koledzy, ale ja zaproponuję Ci naukę C/C++, bo są trudne, ale jak je opanujesz to będziesz dziękował bogom, że "tu jest tak prosto".

0
EstaMuyLoca napisał(a)

Mam pytanie(a) mianowicie od czego mam zacząć uczyć się programowania ( mam 13 lat ).

Na początku mnie to rozbawiło po czym zdałem sobie sprawę że też się zacząłem uczyć w tym wieku. Uczyć dużo powiedziane.
Żałuję że brałem się za to tak wcześnie, bo ostatnio przeglądałem mój kod z gimnazjum - był tragiczny. Był to zlepek rzeczy znalezionych na internecie. Strata czasu.
To, że teraz napisałbym to lepiej nie jest spowodowane tylko tym, że nie miałem wtedy doświadczenia, tylko po prostu byłem chyba zbyt młody i nie nauczony logicznego myślenia.
Także autorze, zrobisz co uważasz, ale polecam jakieś zagadki, matematykę (choć dopiero w liceum jest ciekawsza), bo w tym wieku nawet jak się człowiek nauczy podstaw - ifów, pętli, podstawowych typów to zrozumieć obiektowe programowanie jest kwestią trudniejszą.

0

ja tam myślę że im wcześniej tym lepiej , chociaż po co mam marnować po 5-10h dziennie grając w gry jeśli mogę się uczyć ? ;P

0
EstaMuyLoca napisał(a)

ja tam myślę że im wcześniej tym lepiej , chociaż po co mam marnować po 5-10h dziennie grając w gry jeśli mogę się uczyć ? ;P

Poświęć część tego czasu na kontakty społeczne, nie Facebooka, bezpośrednie. Tzw. soft skills są równie ważne co umiejętności techniczne, nikt nie lubi pracować z nolifem równie ludzkim co mikrofalówka. Wspominałem już, że CS to nie jest odpowiedni sport?

0

Matematyka + Matematyka + Angielski + Matematyka + "C++ dla każdego", wychodzisz z dobrego założenia że granie w gry to strata czasu, ale nie możesz tylko się uczyć, rozrywka to jeden z elementów życia i bez niej nie da się funkcjonować. Jeżeli chcesz być programistą prawdziwego zdarzenia i masz ambicje weź ucz się matmy, ona nauczy Cię logicznego myślenia, angielski przyda Ci się w 100% (sam żałuję że w gimnazjum wybrałem niemiecki jako rozszerzenie i teraz muszę nadganiać), cała dokumentacja, wiele ciekawych poradników i książek jest w języku angielskim, no i jeżeli koniecznie chcesz już coś "napisać" to do nauki polecam C++, ale małymi kroczkami, ucz się pomału ale dokładnie, masz 13 lat więc czas masz jeszcze sporo :D no i nie zapomnij o kolegach :D wychodź z domu bo później możesz żałować że straciłeś dzieciństwo :D

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0