Java - Jakieś proste dziedziczenie

0

Witam,

muszę przedstawić w Javie dziedziczenie, nie bardzo mi to wychodzi :/

Mógłby ktoś podać jakieś?

W stylu że np. szef jest też pracownikiem lub inne, aby działało ;)

0

Jak ostatnio sobie pisałem grę to najpierw napisałem klasę głównego gracza, a potem dziedziczyłem po niej klasę wroga, do której dopisałem AI, zmniejszyłem ilość życia itp. Klasa gracza ma na razie 559 linijek, a klasa wroga ma 206 linijek ;) Oczywiście dla wroga nie wywołuję niektórych metod w pętli gry, np. Input (bo wrogiem steruje AI).

Jak chcesz zrobić najprostszy przykład to możesz po prostu napisać własny wątek, dziedziczący po Thread :D

Nawet na wikipedii masz przykład dziedziczenia - http://pl.wikipedia.org/wiki/Java#Dziedziczenie

0

Klasa gracza ma na razie 559 linijek, a klasa wroga ma 206 linijek

Nie widziałem tego kodu ale domyślam się że jest napisany źle, bo powinieneś tam mieć 10 razy mniej kodu. Ale domyślam się że olałeś zasadę jednej odpowiedzialności i klasa Gracz zajmuje się w tej aplikacji wszystkim...
@adolek17 jak chcesz dziedziczenie z klasy abstrakcyjnej to masz klasyczne przykłady: instrumenty muzyczne (dziedziczące z klasy abstrakcyjnej Instrument) albo zwierzęta.
Jak chcesz jakiś życiowy przykład to pisząc grę planszową miałbyś klasę Pole (które metodę aplikujEfektyUboczne() miałby pustą) i dziedziczące z niej np. PoleCzekaszKolejkę i PoleCofaszSięOIleśtamPól które w metodach aplikujEfektyUboczne() wykonywałyby dodatkowe operacje na graczu.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1