Książka do nauki

0

Ostatnio postanowiłem przynajmniej spróbować nauczyć się któregoś z języków programowania. Ściągnąłem Microsoft Visual Studio Express pytanie brzmi jaki język programowania wybrać na początek ?? Zastanawiałem się nad C++ . Jakie książki dobrze tłumaczące i nie nudzące bo uczę się tak sobie nie do pracy/szkoły. Słyszałem że jeśli C++ to najlepsza jest symfonia C++.

0

Jeśli zaczynasz "od zera", to na początek http://helion.pl/ksiazki/c-cw[...]andrzej-stasiewicz,cwcpp2.htm krótkie i moim zdaniem dobre, liźniesz trochę C++ i zobaczysz czy Cię to w ogóle interesuje, a i dużo kasy nie stracisz, jeśli stwierdzisz, że programowanie "nie dla Ciebie".

Co do języków, to są różne drogi, ja zaczynałem od C++, inny zaczynał od C, jeszcze inny od Pascala, a jeszcze inny od robienia stron, etc.

0

Symfonia C++ Standard - jest pisana bardzo prostym językiem i dosyć przyjemnie się ją czyta. Ale jest ona niedokładna, Grębosz nie wytłumaczył wszystkiego w tej części gdyż chce sprzedać jeszcze Pasję C++.
Dlatego raczej poleciłbym
Szkoła programowania C++ (Stephen Prata) - jest to dosyć fajna książka, przy okazji jest tam co nieco o szablonach, STLu i paru zagadnieniach czego brakuje w Symfonii.

0

najlepiej było by gdybyś nauczył się języka C a potem C++. Pisząc w C++ dobrze jest czasami wykorzystać elementy C. Symfonia na pewno jest godna polecenia ale obok niej możesz sobie poszukać dobrej książki do nauki języka C.

1

Polecam książkę Bjarne Stroustrupa (http://helion.pl/ksiazki/prog[...]-bjarne-stroustrup,pcpptp.htm) i Visual C++ Hortona (http://helion.pl/ksiazki/visu[...]odstaw-ivor-horton,vcpppo.htm). Tylko ta druga niestety aktualnie w Helionie niedostępna.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0