Komunikacja telefonu z pc

0

Witam

Chodzi mi o wydawanie polecen przez telefon do aplikacji zainstalowanej na moim pc np. 'Wylacz komputer'. Program napisze sobie sam tylko nie mam pojecia jak wydac polecenie przez telefon nokia 6300.? Myslałem nad protokolem gg i zainstalowaniu jakies aplikaci komunikatora na tel. Ale thgg nie obsluguje ich najnowszego protokolu. Ma ktos jakis pomysl?

0

Można i kombinować z odpalonym gg i zrobić takiego bota. A o THGG zapomnij, bo dawno już nie jest rozwijany, ale możesz użyć również nierozwijanego aktualnie od dawna, ale przynajmniej działającego z aktualnym protokołem TEasyGG, tylko potrzebujesz modułów do obslugi XML'a, więc na przykład w wersji Delphi 7 Personal nie skompilujesz całego kodu, no chyba, że sobie "pożyczysz" te moduły na przykład z kodów w wersji Enterprise albo jako skompilowane *.dcu.

0

GG odpuszcze a szukajac innych sposobow trafilem na protokol irc, ktory jest o wiele bardziej dla mnie niezawodny. Wystarczy indy i klient irc na tel. Np Wlirc. Szkoda, ze nie wiedzialem o tym wczesniej. Dokuczaja mi tylko admini czesto banujac IP mojego serva. Pzdr

0

Lepszy od IDIrc jest Vortex bo na przykład obsługuje serwer IDENTD, przez co można się o wiele szybciej połaczyć mając odblokowane/przekierowane odpowiednie porty i publiczne IP, a w szczególności na QuakeNecie. A jeżeli banują Twoje IP to na pewno nie bez powodów. Ewentualnie jeżeli tak bardzo ciężko się Tobie połaczyć z IRC'em to może postaw własny server IRC'a. Nigdy tego nie robiłem, więc nie mam doświadczenia, ale wiem że są serwery również pod Windows.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1