Aplikacja exe a łączenie się z serwerem mysql

0

Witam,
Od wczoraj męczy mnie jedno zagadnienie, a mianowicie:
Chciałem zrobić aplikacje we Flashu (publikowanie do exe), która będzie łączyła się z serwerem MySql w Internecie. Będzie to aplikacja pracownicza dla stoisk handlowych. Codzienne logowanie pracownika, wpisywanie utargów, itp.

Aplikacja działa jeśli jest publikowana w Internecie (przez przeglądarkę) jako swf i znajduje się na tym samym serwerze co plik PHP oraz baza MySql. Ja natomiast chcę ominąć przeglądarkę. Jeśli aplikacja jest na komputerze lokalnym a tylko odwołuje się do plików PHP na serwerze to nie mogę uzyskać połączenia.

Spotkał się ktoś z podobnym problemem ?

0

Jeśli Twój hosting nie pozwala na połączenia z bazą danych z zewnątrz (pozwala tylko na połączenia typu localhost) to raczej tego nie przeskoczysz... Chyba, że całą funkcjonalność łączenia z MySQL zawrzesz w plikach PHP na serwerze, a Twój flash będzie tylko pobierał dane z tych plików (ew. podawał im argumenty przez post/get) - z tego co zrozumiałem, to próbujesz bazę obsługiwać z poziomu pliku swf.

0

Plik flasha można publikować do swf lub exe. swf jest odczytywany przez przeglądarkę ( i ja chcę to pominąć) a exe działa jako samodzielna aplikacja. Baza MySQL znajduje się na serwerze jak i pliki PHP, do których odwołuje się aplikacja ale z poziomu komputera w domu.
Problem jest w tym, że aplikacja nie wysyła ani nie pobiera danych z serwera.
Skrypt:

onClipEvent (enterFrame) {
  loadVariablesNum("http://serwer.domena.pl/abc/dodanie_wpisu.php", 0, "POST");
  _root.onData = function()
  {
    _root.ksiega.text = _root.php;
    };

Funkcja loadVariablesNum - nie chcę wysłać danych ani pobierać danych

Pewnie pomijam coś ważnego, ale jest to dla mnie nowość :)

0

A probowales dodac ODBC w systemie? U mnie bez tego program nie mial szans sie polaczyc z baza danych

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0