W czym i jak napisac prosty program/sterownik do obslugi myszki?

0

Witam, jestem kompletnym laikiem w temacie jednak chcialbym sie co nieco nauczyc stad moje pytanie. Chcialbym sam napisac jakis prosty pogram/steownik, ktory umozliwilby mi pelna kontrole nad przyciskami myszy, chodzi mi dajmy na to o taka funkcje, ktora po nacisnieciu klawisza wykonywalaby zaprogramowana akcje (na przyklad wciskala jakis klawisz na klawiaturze). Oczywiscie zdaje sobie sprawe, ze takie steowniki i programy istnieja jednak chcialbym to zrobic samemu dlatego prosze o rady. Chcialbym wiedziec w czym poponowalibyscie to zrobic, i gdzie znalezc ciekawe informacje na ten temat.

0

Poszukaj info o globalnych hookach. Zakładasz taki hook na mysz i odpowiednio reagujesz na komunikaty. Jest to dość niskopoziomowe, ale raczej proste.

0

Poszukaj w postach olesia http://4programmers.net/Forum/?view=user&user=29794#user, co rusz udziela takich opisów dla delphi...

2

Zainteresuj się AutoHotKey - język stworzony właśnie w tym celu. O ile ma bałaganiarską składnię, to rzeczy o które pytasz robi się w 3 linijkach.

0

Tak jak napisali poprzednicy, albo hook na myszkę albo najłatwiej użyć AutoHotKey'a. A madmike miał na myśli pewnie program, który dołaczyłem tutaj kiedyś do jakiego posta, ale "starszego" niż jedna podstrona i nie chce mi się szukać, a w google widzę tylko z linkiem, jak kiedyś miałem zły zwyczaj nie dołaczać plików tylko je wrzucać na speedyshare nawet jak były niewielkie, a wiadomo tam linki szybko wygasają. Także dołaczam raz jeszcze, może kod się pytającemu przyda do czegoś. A ów program odtwarza dźwięki wav/mp3 po kliknięciu przyciskami myszki. Korzysta w tym celu z biblioteki bass.dll wkompilowanej w zasoby i obsłużonej z pomocą modułu dllloader.

0

Dzieki wielkie za pomoc i taka szybka reakcje ^^ I'm impressed

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0