Android i programowanie

0

Pytanie czy na androida da się programować w C++ bo z tego co czytałem to tylko JAVA?? I jak to jest z innymi systemami mobilnymi (chodzi mi tutaj w szczególności o WP7)??

0

Da się. W WP7 jeszcze nie, ale od jakiegoś czasu Microsoft jest naciskany przez producentów aplikacji i być może w końcu się skusi na wypuszczenie Native SDK. W iOS da się programować w Objective-C++, a więc w C++ również.

0

to teraz czeka mnie "ostra" nauka C++ i programowanie na systemy mobilne :) tylko mam pytanie bo na system BADA OS (od samsunga) Jest BADA SDK, który jest wzorowany na eclipse i jest problem bo ja wcale eclipse nie umiem (programuje w visual 2010) ;/ możecie mnie trochę "podszkolić" na tym środowisku??

0

Nie bardzo rozumiem, Eclipse to jest IDE, pytasz się nas o skróty klawiszowe? Język programowania zostaje ten sam

0

OK z tym eclipse sobie jakoś poradzę, ale mam jeszcze pytanie dotyczące IOS?? Czy na ten system da się programować na windowsie w C++??

0

Tak, ale raczej nie jest to o czym myślisz. Co najwyżej możesz skompilować swój program przy użyciu portu GCC na iOS, wynikiem będzie aplikacja konsolowa albo biblioteka, której ewentualnie może użyć inny program. Tak jak pisałem wcześniej - na Maku możesz użyć Objective-C++, a to coś w rodzaju C++/CLI.

0

Czyli w C++ na windowsie da się programować tylko na systemie BADA OS?? (Z systemów mobilnych oczywiście)

0

Pakiet C++ dla androida znajdziesz tu: http://www.mosync.com/
Cokolwiek napiszesz w tym, jest kompilowane do natywnego kodu, ale na koniec wszystko jest automatycznie opakowywane w javę - w finalnym pliku .apk.

0

jest jeszcze Qt - http://sourceforge.net/p/necessitas/home/necessitas/

przy okazji podepnę się pod temat: lepszym wyjściem jest nauka czegoś multiplatformowego jak np mosync, czy też Qt, czy może lepiej przysiąść na Javą i androidem jako takim? Czy we wszystkich tych technologiach można osiągnąć te same efekty?

0
sapero napisał(a)

Pakiet C++ dla androida znajdziesz tu: http://www.mosync.com/
Cokolwiek napiszesz w tym, jest kompilowane do natywnego kodu, ale na koniec wszystko jest automatycznie opakowywane w javę - w finalnym pliku .apk.

O mÓj BOSZE! Dzięki!!! Właśnie czegoś takiego sam szukałem w końcu nadzieja że nie będę się musiał uczyć dŹiawy.

EDIT: eee nie ma na linuxa. Porażka...

EDIT2: sorry można zbudować ze śrudeł....

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0