Odczytywanie informacji z procesu. [C++]

0

Witam!

Chciałbym dowiedzieć się w jaki sposób można odczytać jakieś informacje z procesu jakiegoś programu i wykorzystać je w drugim programie. Wyglądać ma to mniej więcej tak:

Mój program przeszukuje proces i wypisuje wszystkie zmienne jakie się w nim znajdują (a tam dopiero będę musiał szukać tego co mnie interesuje :x).
Znajduje zmienną i chce wykorzystać jej wartość w moim programie. A dalej to jakoś poleci.

Jak to zrobić? Prosiłbym o jakiś przykład z łopatologicznym tłumaczeniem. :)
Trochę szukałem, ale nie udało mi się znaleźć tego co mnie interesowało, albo po prostu nie rozumiałem. Mam nadzieję, że mogę na was liczyć.

Pozdrawiam!

0

jeśli tamten proces nie jest Twoim programem oraz nie udostępnia w żaden sposób informacji o sobie, to jedynie można grzebać w pamięci wyszukując adresy itp. itd. Jeśli drugi proces to Twoja aplikacja to możesz wysyłać komunikaty między oknami (wysyłanie: SendMessage/PostMessage, odbierasz w głównej pętli okna: informacji szukasz pod hasłem: WndProc). Jest jeszcze pare metod na zrealizowanie komunikacji między procesami, aczkolwiek wydaje mi się, że powyższa metoda jest najłatwiejsza. Oczywiście całość dotyczy windowsa, co do linuxa nie wypowiadam się, bo nie korzystam na co dzień.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0