zapisywanie tablicy 2 wymiarowej do pliku

0

Hey,
od jakiegoś czasu uczę się programować w języku MQL4. Jest to związane z moim hobby - rynkami finansowymi. Mam jednak problem z zapisywaniem różnych rzeczy do pliku i byłbym bardzo wdzięczny, gdyby ktoś mi w tym temacie pomógł.
Jakby co to MQL to język podobny do C (nawet prostszy).
Zapisywać mogę zarówno binarnie jak również w pliku CSV. Wydaje mi się, że w moim przypadku bardziej odpowiedni będzie plik binarny, gdyż zapisywać chcę liczby z dużą dokładnością.
No i teraz czas na pytania: Po pierwsze w jakim typie pliku należy zapisywać binarnie? w txt? czy może jeszcze jakimś innym? czy to ma znaczenie? Wiem tylko, że nie w CSV.
Po drugie czy jak chce zapisać do pliku binarnego tablicę dwu wymiarową tj. np. double tablica[x][y] to czy mogę ją zapisać w formie tabelki czy zapisuję każdą liczbę po kolei w linii? szczególnie to ostatnie pytanie mnie interesuje bo nie wiem jak to powinno wyglądać - w csv mogę zrobić tabelkę a binarnie?
Jak zapiszę wszystko w jednej linii to łatwiej będzie to odczytać później - bo z tym również mam problem -> nie wiem jak później miałbym odczytać te liczby w innym programie :(
Czy mógłby mi ktoś pomóc z tym tematem :)
z góry dziękuję i pozdrawiam!

0
  1. Zapisujesz plik z rozszerzeniem jakie Tobie odpowiada - nie ma to większego znaczenia. Aczkolwiek odradzał bym .txt gdyż to rozszerzenie oznacza pliki tekstowe, a Ty przecież chcesz zapisać jako binarny.
  2. W pliku binarnym nie ma czegoś takiego jak linia -> poczytaj w google o typach plików i operacja na plikach w C. A później wróć z konkretnymi pytaniami ;)
0

Ok, dzięki. Poszukam jakieś info o tym, ale jak tak wcześniej przeglądałem głównie dotyczyło to tablic jednowymiarowych a nie dwu i więcej... :(
A tak z ciekawości zapytam: Sephirot - czy nie grałeś swego czasu w WC3? :] - tam miałem również takiego kolegę ;P

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0