problem z KeyUp i Enter

0

Witam. Otóz mam taki problem,
Mam dwa okienka dialogowe. Jedno okienko zawiera pole TEdit, gdzie po naciśnięciu klawisza Enter, sprawdzana jest poprawność wyrażenia w okienku. Jeśli jest błąd tworzone jest drugie okienko z komunikatem błędu oraz przyciskiem OK, gdzie po naciśnięciu na owy przycisk wracam do okienka pierwszego.

Na czym polega problem: Kiedy naciskam na klawisz Enter na pierwszym okienku i klawisz enter na drugim okienku, zapętla mi sie program w taki sposob ze po nacisnieciu drugi raz klawisza enter, zdarzenie o tym nacisnieciu przechwycone jest przez pierwsze okienko i znowu jestesmy na drugim okienku.

Inne kombinacje naciśnięcia działają ok, tj. np. na pierwszym oknie lewy klawisz myszy, na drugim klawisz enter, lub odwrotnie.

Na obu okienkach obsługę zdarzenia nacisniecia klawisza enter obsługuje w procedurze OnKeyUp.

0

no to w czym problem? albo tuz po wywolaniu showModal() wyczysc zaartosc pola, albo dodaj jakas zmienna:boolean, domyslnie false, przy wywalaniu bledu nadaj jej true. przy sprawdzaniu poprawnosci dodaj warunek ze nie wyswietli bledu jesli zmienna=true. a w onChanged zmienna:=false;

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0