Wątek zablokowany 2011-10-10 21:42 przez Demonical Monk.

Socket vs Port

0

Nigdy nie pracowałem na Socketach dlatego się tutaj pytam.Co ma Socket ,czego port nie ma?Czy nie jest tak,że socket to wymysł czysto Linuxowy,a port Windowsa.
Jakby to się miała praca z socketami ,kiedy w aplikacji wymagany byłby nasłuch na konkretny port(mam na myśli routery).Czy istnieje możliwość współpracy socketów z portami?
Nie krytykujcie za ten post,po prostu wytłumaczcie jeśli możecie-jak już mówiłem nigdy nie miałem do czynienia z socketami,dlatego niejako nie umiem porównać socketów z portami.

1

Ne masz pojęcia co to jest, ale hipotetyzujesz kto co wymyślił? Podejście fatalne. Otwieraj wikipedię/książkę i się doedukuj przynajmniej na zasadzie podstawowej definicji, błagam.

Czytamy: Port (wiki):

Port protokołu – pojęcie związane z protokołami używanymi w Internecie do identyfikowania procesów działających na odległych systemach. Jeden z parametrów gniazda.

Gniazda? Okej.
Socket => Gniazdo w telekomunikacji

Przeczytaj przynajmniej te dwa artykuły zanim zaczniesz opowiadać kosmiczne rzeczy, to nie trudne.

3

Yyy, kompletnie mylisz pojęcia.

Port w znaczeniu sieciowym to pewna liczba umieszczona w nagłówku pakietów przesyłanych po sieci, identyfikuje konkretną usługę sieciową (np. port 80 to HTTP).
Taki „port” nie istnieje nigdzie fizycznie: jest to tylko ta liczba. „nasłuch na porcie” oznacza, że do aplikacji mają docierać tylko pakiety opatrzone konkretnym numerem portu, pozostałe mają być odfiltrowywane (być może trafią do innych aplikacji).

Socket, „gniazdo”, to nazwa typu zmiennej reprezentującej połączenie w bibliotece „sockets” służącej do obsługi komunikacji sieciowej (i to nie tylko w protokole IP).
Biblioteka ta w różnych odmianach jest powszechnie używana pod Linuksem i Windowsem, a wywodzi się z systemu BSD.

I znowu: gniazdo to pojęcie abstrakcyjne, oznacza jeden z końców połączenia.

Nie można porównywać gniazd do portów, to tak jakby porównać koło i sznurek.

0
xRidx napisał(a)

Wiesz co ja po prostu z tobą konwersować nie będę,chcesz kasuj moje konto ,nie chcesz nie kasuj brak u ciebie wyrozumiałości i poszanowania dla innych.Taki typowy "Cwaniak",co wszystko wie i wszędzie był.Chcesz zobaczyć forum na poziomie zajrzyj na WSS albo CodeGuru,niestety Ty tam nigdy nie byłeś i nie wiesz jak wyglądają odpowiedzi na poziomie,nawet jeśli ktoś jest laikiem,bo z kąd możesz wiedzieć bo jesteś PHP,owcem i harcujesz sobie na swoim forum,mając innych za nic.Ja tak piszę a i pewnie i tak skasujesz tego posta,żeby inni twego "hamstwa" nie zauważyli.

Wypowiedzi na poziomie dotyczą tematów na poziomie. Zgodnie z regulaminem forum powinieneś najpierw poszukać odpowiedzi na swoje pytania, a dopiero potem je zadać. Takich materiałów jest od cholery, zarówno na wikipedii, jak i na naszej wiki w serwisie. Zostałeś ponownie potraktowany jak statystyczny górnik zabierający się za programowanie - przychodzisz, powołujesz się na wikipedię na której niby informacji nie ma. Wpisałem to samo hasło - dwie pozycje w disambigu z czego druga prawdziwa i opisana prawidłowo. Ręce mi opadły.

Proponuję zacząć od nauki czytania ze zrozumieniem (podobno to sprawdza współczesny egzamin gimnazjalny), jeśli zatrzymałeś się na takim etapie, że nie potrafisz wyszukać znaczenia danego hasła i wyciągasz wnioski niezgodnie z logiką i swoim poziomem wiedzy to niestety nie nadajesz się zupełnie na programistę. Zresztą, po co polemizować z człowiekiem, który mimo kilkukrotnych upomnień nadal nie potrafi postawić spacji po kropce. Niestety tym razem zagrywka "jeśli wyczerpałeś argumenty wyzwij oponenta od PHP-owców" nie zadziała, bo tutaj akurat administruję sprzętem ;)

Może znajdziesz inne forum dla których oferują pomoc dla uzdolnionych na poziomie podstawówki, ale o ile dobrze pamiętam wszystkie tego typu są płatne ;> No i obawiam się że nawet tam ci nie pomogą jeśli nie będziesz potrafił nawet wątku otagować poprawnie.

0

Chcesz <ort>mieć,dobrze</ort> oznakowane tagi to wprowadźcie listę <ort>rozwijaną,albo</ort> ort! w <ort>textboxie,wtedy</ort> będę mógł dobrać jaki tag będzie odpowiedni.

Może znajdziesz inne forum dla których oferują pomoc
-może i znajdę,a raczej na pewno-z resztą już mam.Ja obserwuje różne fora,jak kiedyś pisałem i jest jeszcze wiele innych z którychś jakąś wiedzę mogę jeszcze wyczerpnąć,a
nie jakieś populistyczne hasełka i krytyki jaki to niedouczony jestem.

<ort>Człowieku ,czy</ort> ty wiesz jaka jest ideologia <ort>forum,bo</ort> z tego co widzę na swoim i innych przykładzie to chyba nie. Jak <ort>widzisz ,ktoś</ort> <ort>pyta,ty</ort> komuś swoje krytyki <ort>wciskasz,przychodzi</ort> inna osoba normalnie odpowiada i dostaje punkty i na kogo Ty wtedy <ort>wychodzisz,na</ort> <ort>"cwaniaka,czy osła"</ort><ort>?.</ort>

Chcesz się <ort>wypowiadać ,to</ort> się wypowiadaj, ale rzeczowo i na temat,wymieniaj się swoimi <ort>doświadczeniami,a</ort> nie regułkę z wiki mi przedstawiasz i jeszcze rozbijasz na dwa linki-choć i za to dziękuję.
Nie masz <ort>ochoty,drażni</ort> cię <ort>temat,to</ort> może <ort>zamilknij,ktoś</ort> może się <ort>wypowie,jeśli</ort> krytyk w tym temacie jest więcej to temat się <ort>usuwa.Czy</ort> ja człowiek z <ort>podstawówki,muszę</ort> Ciebie uczyć administrowania?

bo tutaj akurat administruję sprzętem
-czy <ort>może,zabawiasz</ort> się jakimś <ort>dżojstikiem,albo</ort> padem i ort! w jakąś tam <ort>gierkę,a</ort> jak <ort>przegrywasz ,to</ort> zły na cały <ort>świat?Człowieku</ort> obudź się i zachowuj się estetycznie
i z jakąś kulturą do ludzi się <ort>zwracaj,bo</ort> po pierwsze nie wiesz kogo masz tam za <ort>monitorem,po</ort> drugie ten ktoś jest <ort>człowiekiem ,a</ort> nie <ort>bydlęciem ,którego</ort> należy ojszczać i <ort>osrać,a</ort> jeśli tego nie zrozumiesz to Ciebie oleją.

4

W tym momencie to ty nie masz za grosz kultury gówniarzu, nie stosując się do żadnych, nawet szczątkowych zasad ortografii i interpunkcji - o dziwo jest to nawet wypunktowane w netykiecie, jeśli tak trzymać się zasad i sztuki "adminowania". Ponownie jesteś najmądrzejszy w towarzystwie i stwierdzasz że robota sysadmina to "zabawianie się joystickiem". W tym momencie nie dość że się zbłaźniłeś to wyszedłeś na kompletnego ignoranta. Cóż, osoba która mądrzy się na każdy temat, a nic konkretnego nie wie nie mogłaby zrobić inaczej. Zamykam wątek, który dawno już zboczył z właściwego toru. Autor dostaje ostrzeżenie, analfabetów tutaj nie tolerujemy.

http://rtfm.killfile.pl/#zanim

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0