Od czego dokładnie zacząć?

0

Witam! Z racji tej, iż nie znalazłem takiego tematu na tym forum postanowiłem go stworzyć. Pytanie jest konkretne i liczę na konkretne odpowiedzi (czyt. google - takich odpowiedzi nie chce), więc : Od czego dokładnie zacząć swą przygodę z programowaniem? Krok po kroku. Z góry dziękuję i pozdrawiam

2

Polecam poradnik początkującego programisty: http://gynvael.coldwind.pl/?id=238
I fajna tabelkę z githuba: https://github.com/languages
Na GitHubie dzieją się fajne rzeczy ;)

5

"..nie znalazlem takiego tematu.." Yhy..

2

a ja tam bym optował za tym abyś zaczął od nauczenia się podstaw

3

pierwsza i najważniejsza rzecz do nauczenia: umiejętność korzystania z google! tysiące ludzi zadawało już takie pytanie.

1

Po wpisaniu frazy w Google'u: "od czego zacząć programowanie" wywala ~400.000 wyników z czego nawet niech 1/4 będzie trafna, to mamy ~100.000!! I nic nie znalazłeś??

0

Przygodę z programowaniem najlepiej zacząć od napisania podobnego tematu, a następnie wziąć się za napisanie gry. To chyba najpopularniejszy sposób na tym forum.

1

Ogólnie naukę proponował bym zacząć od angielskiego.

0

Zaczął bym od aktywowania szarych komórek. Bo jak tak dalej pójdzie to nasz zalejesz durnymi postami.

0

Ja proponuję hardkorowe połączenie: czysty asembler (np FASM - Flat Assembler) + Haskell + Smalltalk, uczone jednocześnie. Po ich dobrym opanowaniu (tzn zdolności napisania w nich dowolnego niewielkiego rozmiaru projektu), nauka dowolnego innego języka będzie drobnostką.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0