Przeglądarka domyślna - pobieranie klikniętych linków

2011-10-02 17:24
JankoMuzykant
0

Witam,
ktoś mógłby mi podrzucić pomysł, jak pobrać link który otwiera inny program w domyślnej przeglądarce? Domyślam się że wystarczy mój program ustawić jako taką przeglądarkę i w jakiś sposób to obsłużyć, tylko właśnie jak ?
Program działa cały czas w tle i zbiera klinkięte linki. Nie zależy mi na tym bo samemu otworzyć tą stronę, a jedynie pobrać ten link.

Chodzi o delphi.
(Przepraszam za post pod postem)

To może inaczej zapytam,
w jaki sposób obsłużyć powiązane pliki z moim programem. Czyli dwuklik na ikonkę pliku o danym rozszeżeniu otwiera go w moim programie. Jednak nie uruchamia programu jeśli ten już działa. Zakładam że otwieranie linku działa na tej samej zasadzie.

edytowany 1x, ostatnio: madmike, 2016-12-13 18:26

Pozostało 580 znaków

2011-10-03 15:54
1

Otwieranie plików za pierwszym razem oraz jeżeli program jest już otwarty pokazuje kod, który dołaczyłem do tego posta (w archiwum multi_file_open.rar). Natomiast skojarzenia dla plików na ogół dodaje się przez rejest w kluczu HKEY_CLASSES_ROOT\nazwa_protokolu z pustą wartością string URL Protocol. W innym archiwum o nazwie handle_url_protocol.rar dołaczyłem kod programu, który obsługuje protokół cosik://, który można dodać przez plik cosik.reg znajdujący się w katalogu razem z kodem źródlowym i exekiem. Przeanalizuj sobie wszystko, a znajdziesz odpowiedź na swoje pytania. Nikt wcześniej nie odpisał Tobie, a ja uczyniłęm to dopiero teraz, ponieważ mam obecnie mniej wolnego czasu i dlatego moglem teraz usiąść do "odgrzebywania netowych zaległości" czyli między innymi sprawdzenia forum.


edytowany 1x, ostatnio: olesio, 2011-10-03 16:12

Pozostało 580 znaków

2011-10-03 20:35
JankoMuzykant
0

Powiedzmy, że rozumiem o co chodzi. Także dziękuje bardzo za odpowiedź.

Pozostało 580 znaków

Liczba odpowiedzi na stronę

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0