Sztuka tworzenai GUI

0

Witam wszystkich.

Jestem poczatkujacy w tym temacie dlatego chcialbym sie upewnic. Czy te wszystkie ladne okienka, buttony, powstaja przez nalozenie na zwykle okno,button ladnie wygladajacego obrazka, czy trzeba uzyc jakiegos innego zabiegu, aby to wszystko tak ladnie i zgrabnie wygladalo?
A w przypadku, gdy w aplikacji jest mozliwosc oceny za pomoca wybranai ilosci gwiazdek ( tak jak keidys na youtube), to okresla sie polozenie myszki na oknie na ktorym znajduja sie gwiazdki po cyzm wstawia sie odpowiedni obrazek? Przykladowo, na poczatku jest 5 pustych gwiazdek, naciagamy myszke na 4 gwiazdkem, okreslamy polozenie myszki i podmieniamy obrazek z 5 pustymi na taki, gdzie 4 pierwsze sa pelne, a ostatnie puste? Niech przykladem ladnego gui bedzie ten program: http://imageshack.us/photo/my-images/683/guiyz.jpg/ .

0

GUI robi się zwykle za pomocą bilbiotek do tego przeznaczonych. One mają odpowiednie komponenty które umożliwiają robienie buttonów z obrazkami czy obsługiwanie akcji typu OnFocus. Pytanie brzmi w jakim języku chcesz pisać, bo różne języki mają różne biblioteki. Java na Swinga, AWT i SWT. Do C++ masz Qt (Qt działa też z innymi językami, choćby z pythonem, ale dla C++ jest chyba najpopularniejsze) i WxWidgets etc.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0