Potrzebny program do losowania

0

Wtam,

Potrzebuje programu do losowania. Postaram się wytlumaczyc o co mi chodzi.
Posiadam swoją stronę internetową. Mam 20 uczestników konkursu. Potrzebuje wylosowac 1 osoba, ktora wygra glowna nagrode. Jak to zrobic, aby Ci wszyscy uzytkownicy byli pewni, że nie bylo zadnego oszustwa. Potrzebuje wiec jakiejs aplikacji, ktora wylosuje.
Czy potrzebuje wykupic jakis certyfikowany program do losowania tej 1 osoby, czy jakis zwykly programik wystarczy.

Dziekuje za szybka odpowiedz.

0

każ każdemu uczestnikowi wymyślić sobie dowolną liczbę od 1-1000000, zsumuj te liczby i wylosowanaliczba = 1+(suma mod 20)
na końcu pokaż jaką kto liczbę wybrał. nikt nie będzie miał wątpliwości co do losowości wygranej

0

A jezeli mam obrazki, i chce zeby na ich oczach w internecie system wybral tylko 1 osobe?

0

to zawsze sie znajdzie osoba ktora stwierdzi ze to nie bylo losowanie.

0

... Dlatego potrzebuje oprogramowania, ktore mi to wylosuje automatycznie na ich oczach w przegladarce web ...

2

mogę Ci zrobić program który na twoich oczach będzie losował wcześniej ustaloną liczbę.

0

krwq:
Wystarczy, że jeden koleś będzie podstawiony i twój system pada. W ogóle jeżeli ktoś jest podstawiony to może nawet żaden zdalny system nie da gwarancji.

Z drugiej strony, można by skorzystać z jakiegoś zaufanego generatora losowych liczb, np wyników Totolotka, meczów, etc Np biorąc Totolotka wynikiem byłby iloczyn wylosowanych liczb, a wygranym byłaby ta osoba, która wytypuje liczbę najbliższą temu iloczynowi. Oczywiście wszystkie liczby wytypowane przez startujących w konkursie byłyby publicznie dostępne przed losowaniem Totolotka.

0

ale nikt nie wie kto co wybrał do momentu ogłoszenia wyników

0

Mówisz o moim pomyśle?

Ja napisał(a)

Oczywiście wszystkie liczby wytypowane przez startujących w konkursie byłyby publicznie dostępne przed losowaniem Totolotka.

Jeśli o twoim, to przecież sugeruję, że może być podstawiona osoba. Po wytypowaniu liczb przez uczciwe osoby, organizator zebrałby je i wysłał specjalnie obliczoną liczbę do podstawionej osoby.

0

E tam... użyj http://www.random.org/ i nie przejmuj się tym, że oni tego nie widzą ;p Możesz na stronie zamieścić oświadczenie, że liczba była wylosowana za pomocą tego serwisu i tyle ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0