for / lub coś innego

0

Witam
Mam problem, z którym nie mogę sobie poradzić - a jest dość nie typowy, dlatego na żadnym forum nie mogę znaleźć żadnej rzeczowej odpowiedzi. Liczę na was =).
Potrzebuję zrobić funkcję, która dodaje stringi jako liczby. Przykładowo: "101" + "11" = "112". Ogólnie mój program działa na ogromnych liczbach, których nie pomieści nawet long long, a nie chcę używać innych bibliotek do tego. Myślałem żeby zrobić to w ten sposób, że stworzę for który dodaje kolejno liczby do siebie. Ale też tutaj jest problem bo iterator (int i...) nie może zmieścić długości stringa. Czy ma ktoś pomysł jak to zrobić, np. w pętli while coś w stylu getnextstringchar. Czy takie coś istnieje w domyślnym bibliotekach?

0

A o arytmetyce wielkich liczb to Ty słyszałeś?

0

Jak to int może nie zmieścić długości napisu? To ile on ma, 5 milionów znaków długości?

0

Liczba wygenerowana może osiągnąć rozmiar mniejszy niż 10^100 (lub troszeczkę mniej, to takie główne założenia, bo wszystko jest generowanie przez while - co pozwala nie używanie iteratora w pętli).
Ogólnie nie chcę używać/nie mogę innych bibliotek. Ponawiam pytanie, czy ma ktoś pomysł aby zrobić to w std::string (typ zmiennych), funkcja dodawanie?

0

10^100 czyli ma 100 bajtów w zapisie ASCII. Twój int nie pomieści liczby 100?

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0