Drukowanie formy - słaba jakość

0

Mam problem z drukowaniem. Muszę wygenerować w programie dokument formatu A4 z danych podanych w programie. Pomyślałem, że najłatwiej byłoby stworzyć oddzielną formę i łatwo przy pomocy designer'a to sobie przygotować. Zrobiłem więc kawałek tej strony i chciałem go testowo wydrukować. Wszystko szło gładko, stworzyłem sobie printDocument, przypisałem do niego printPrevievDialog, zrobiłem przycisk wywołujący podgląd wydruku - wygląda to tak:

private void button1_Click(object sender, EventArgs e)
{
Bmp = new Bitmap(this.Width, this.Height);
this.DrawToBitmap(Bmp, this.ClientRectangle);
printPreviewDialog1.ShowDialog();
}

a do zdarzenia drukowania:

private void printDocument1_PrintPage(object sender, System.Drawing.Printing.PrintPageEventArgs e)
{
e.Graphics.DrawImage(Bmp, 0, 0);
}

Odpaliłem program, formę z dokumentem, wcisnąłem przycisk, odpalił się podgląd, wszystko wyglądało dobrze, nie zwróciłem tylko uwagi na dość niską jakość tego podglądu, często wyglądają słabo. Ale po wydrukowaniu trochę się zdziwiłem, bo wszystko było owszem, prawidłowo rozmieszczone, ale jakość jest tragiczna. Wygląda jak obrazek w niskiej rozdzielczości, na czcionce widać piksele, nie jest ani trochę wygładzona, dokładnie jak na podglądzie, czyli tak:

user image

Fakt, że jest to trochę powiększone, ale na wydruku piekielnie się to rzuca w oczy. Co mogę z tym zrobić?

0

DPI

0

chyba nic - odkryłeś prawdę znaną w poligrafii, że oko ludzkie widzi w znacznie wyższej rozdzielczości na papierze niż na ekranie: to co dobrze wygląda na monitorze, po wydruku wygląda jak pikseloza...

0

Coś na pewno można zrobić - przecież istnieje tyle programów drukujących normalnie. Problem rzeczywiście może tkwić w DPI, tylko jak je zmienić? Nie mogę znaleźć odpowiedniego parametru do zmiany.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0