Pytanie o sposób przechowywania danych (normalnie czy baza danych)

0

Witam! Pisząc mój nieszczęsny na razie komunikator, myślę jak by tu zrobić obsługę kont. Napisanie normalnego zapisywania do pliku problemu nie sprawi, ale czy tak jest dobrze? Może jednak wrzucić na serwer bazy danych. Jak zakładem stronę na YoYo to mam jeszcze tam bazę MySQL. Da się ją wykorzystać? Piszę w Visual C# 2010 i na początku instalacji miałem coś z SQL, ale SQL i MySQL to chyba nie to samo. Jestem w sprawach baz zielonym, więc miło by było jak by ktoś powiedział jak to się ma i czy mogę z C# sobie napisać relację klient(mój serwer komunikatora) - serwer (serwer na YoYo). Chyba dobrze ująłem. No i czy w ogóle to się opłaca, wiadomo, że nie będę miał nawet 100 użytkowników, ale w sumie fajnie żeby to połączyć, ale czy opłaca się w sensie takim, że to będzie szybsze, no nie wiem bezpieczniejsze? Proszę o poradę.

0

Napisanie normalnego zapisywania do pliku problemu nie sprawi, ale czy tak jest dobrze

Broń Boże!
Nigdy tak nie rób!

ZTCW, C# umożliwia (jak każdy porządniejszy język programowania) komunikację z bazami danych.
Takie komponenty powinieneś znaleźć za darmo w internecie - jeżeli to YoYo to szukaj MySQL.
Są także inne bazy danych np.:PostgreSQL, lecz YoYo ich nie obsługuje.

0

Tzn., jak będzie trzeba to przecież chyba są darmowe serwery czystego SQL'a. A zapisywanie danych do pliku dlaczego jest b. złe? Pytam, bo nie wiem dlaczego właśnie np. baza jest lepsza od plików, przecież jak zaszyfruje itd. to jest chyba wszystko ok, no ale nie wiem.

0
Patryk27 napisał(a)

Napisanie normalnego zapisywania do pliku problemu nie sprawi, ale czy tak jest dobrze

Broń Boże!
Nigdy tak nie rób!

gdyż ponieważ???????????????????????
Pakowanie ustawień lokalnych programu do odległej bazy danych to lekko mówiąc porażka.
Od ustawień są pliki rekordowe, zwykłe tekstowe, xml czy nawet jakaś baza embedded.

0

Dokładnie. Zewnętrzna baza MySQL to tylko na backup, lokalne ustawienia, archiwum, etc można przechowywać w SQLite, a najlepiej w .NETowym odpowiedniku h2database, hsqldb, apache derby, etc o ile takowy istnieje.

0

Dobra. A operacje na bazach w kodzie jak się wykonuje, normalnie są jakieś metody do tego, że podaje nazwę jakiejś wartości i mi zwraca czy muszę znać składnię bazy??

0

Pakowanie ustawień lokalnych programu do odległej bazy danych to lekko mówiąc porażka.

Tak, zgadzam się.
Ustawień programu nie powinno się pakować do bazy danych, lecz autorowi chyba nie o to chodziło.

Z tego, co zrozumiałem to koncepcja z plikami wyglądała by tak:
Jakiś użytkownik się rejestruje -> połączenie z serwerem -> utworzenie na nim pliku o nazwie użytkownika a w nim byłoby jego hasło, itd. -> zakończenie połączenia
Jakiś użytkownik się loguje -> połączenie z serwerem -> pobranie pliku z nazwą użytkownika -> sprawdzenie hasła -> usunięcie pliku -> (...)
Jest to po prostu dosyć wolny sposób; połączenie z bazą danych daje większe bezpieczeństwo (jeżeli hasło do bazy danych w programie będzie odpowiednio zakodowane, a nie czystym tekstem) i działa szybciej.

A operacje na bazach w kodzie jak się wykonuje, normalnie są jakieś metody do tego, że podaje nazwę jakiejś wartości i mi zwraca czy muszę znać składnię bazy??

Bazy danych mają swoje własne składnie, lecz nauczenie się ich nie jest trudne (podstawowe komendy, to myślę, że dzień-dwa) ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1