Podpowiedzi w java

0

Witam!

Czy java oferuje metody podpowiadające(np. po najechaniu na guzik wyświetlana jest chmurka z informacją co ten guzik robi)

0

To się nazywa tooltip i Swing na pewno to umożliwia. Inne frameworki do UI zapewne też.

0

http://download.oracle.com/ja[...]swing/components/tooltip.html

Zanim zaczniesz kodować coś poważnego w Javie, to musisz się przynajmniej zaznajomić z całym kursem: http://download.oracle.com/javase/tutorial/index.html . Nie musisz go przerabiać, ale powinieneś poczytać o co biega przynajmniej.

Edit:
Ech, za późno :P

0

OK, brakowało mi tego kluczowego słowa(tooltips). Dzięki. A tak k woli ścisłości,bo nie do końca rozumiem, czym są frameworki?

0

OK, zapoznałem się z tym, jednak nadal nadal mam dylemat. Czy frameworkiem jest Eclipse(kompilator) czy Swing(biblioteka(na wiki jest napisane że biblioteki są czesto mylone z frameworkami))

0

Eclipse to jest IDE - zintegrowane środowisko developerskie.
Framework to jest zwykle zbiór bibliotek który ułatwia tworzenie aplikacji przez udostepnianie duzej ilosci gotowych komponenetów/funkcjonalności. Dodatkowo framework często wymusza na tobie określony sposób tworzenia oprogramowania. Jeśli np. chcesz tworzyc aplikacje w GWT to nie mozesz sobie ot tak importować jakichś klas i sobie pisać. W przypadku biblioteki zwykle tak to właśnie wygląda.
Biblioteka to zbiór klas/funkcjonalności związanych z jakąś konkretną rzeczą.

0

W Javie frameworkami są np. Spring, Google Web Toolkit, JPublish, wingS itp...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0