Z dwóch elementów tablicy w jeden

0

Witam. Napsiałem sobie pewien program, ale to nieistotne - chodzi o to, że nie mogę wymyślić, jak zrobić pewien myk, który pozwoli na to, żeby mój program mógł chodzić dobrze a mianowicie :

  • przykładowo mam 2 elementy tablicy " double tab[2]={1,1}; " w każdej jest liczba 1 to jest jakaś możliwość żeby z tych dwóch jedynek zrobić liczbę "11" może jakoś wskaźnikami albo konwersją - bynajmniej ja nie wiem jak to zrobić i prosiłbym o pomoc.

Szukałem podobnych tematów i nic, w google też.
Z góry dzięki za pomoc.

2

Ortografia leży, interpunkcja leży, stylistyka leży, podstawy matematyki leżą. Daj chłopie spokój. O pozycyjności systemów liczbowych uczą w szkole podstawowej. Teraz wklep w google własność, o której napisałem i spróbuj napisać coś sam.

0

Jeśli masz mnie obrażać to po prostu nie pisz tutaj !
Wystarczyło powiedzieć czy sie da tak zrobić czy nie a reszte sam wymyślę.
Jeśli według Ciebie ortografia bierze sie z głupoty ? Mysle że raczej z braku czasu i nie zwracania uwagi na głupoty jeśli myślisz inaczej tkwij w tych przekonaniach nadal, ale w swojej głowie nie na forum . I poczytaj i "Billu Gatesie"

0

:F

3
Wojtek napisał(a)

Jeśli masz mnie obrażać to po prostu nie pisz tutaj !

Jak na razie, to raczej Ty okazujesz brak szacunku poprzez całkowicie olewcze podejście do pisania wiadomości na publicznym forum. Szczególnie takich, w których prosisz o pomoc.

Wojtek napisał(a)

Wystarczyło powiedzieć czy sie da tak zrobić czy nie a reszte sam wymyślę.

Dlaczego zatem nie wyszedłeś z założenia, że się da tak zrobić i nie wymyśliłeś? Nie potrzebujesz chyba zasięgać naszej opinii żeby podjąć decyzję czy zacząć myśleć, czy nie. Kolega naprowadził Cię na rozwiązanie, podziękuj i przyjmij naukę, żeby nie robić tak karygodnych błędów, które momentami sprawiają iż przekaz jest nieczytelny.

<quote=wojtek>Jeśli według Ciebie ortografia bierze sie z głupoty ? Mysle że raczej z braku czasu i nie zwracania uwagi na głupoty jeśli myślisz inaczej kwij w tych przekonaniach nadal ale w swojej głowie nie na forum . Nie, "ortografia" nie "bierze się z głupoty" (proponuję Ci sprawdzić co oznacza słowo "ortografia", gdyż użyłeś go w tym zdaniu źle). Głupotą jest toczenie piany, kiedy ktoś zwraca Ci uwagę. Ortografia nie jest także głupotą. Dzięki niej można zrozumieć co piszesz i co masz na myśli. Jeśli ją kaleczysz, zmuszasz innych do domyślania się o co Ci chodzi, a niniejsze Forum nie jest kółkiem detektywistycznym. Brak czasu także Cię nie usprawiedliwia, gdyż powinieneś dokładnie przemyśleć swoje pytanie zanim je zadasz. Masz zatem wystarczającą ilość czasu na to, aby przeczytać co napisałeś i poprawić błędy (dzisiejsze przeglądarki WWW same potrafią Ci pokazać gdzie masz błąd) zanim wyślesz wiadomość. Najwyraźniej albo masz w głębokim poważaniu poprawność przekazu, albo osoby które będą to czytały. W takim razie dlaczego się denerwujesz, gdy my traktujemy Ciebie podobnie? > ##### Wojtek napisał(a) > I poczytaj i "Billu Gatesie" Możesz podkręcić jasność tej wypowiedzi?
0

powiedz co chcesz konkretnie zrobić, bo to co kombinujesz zrobić prawdopodobnie da się zrobić inaczej - prościej.

0

odrobina pomyślunku!

int liczba = tab[0]*10 + tab[1];
0
#include <cstdio>
#include <cstdlib>
using namespace std;

int connectDigit(int &a, int &b){
  char dst[3];
  *dst='0'+a%10;
  *(dst+1)='0'+b%10;
  *(dst+2)='\0';
  int w=atoi(dst);
  return w;
}

int main(){
  int t[2]={1,1};
  printf("%d\n", connectDigit(t[0], t[1]));
  return 0;
}

Z użyciem referencji, wskaźników, zaawansowanych operacji matematycznych (tzn. dzielenia modulo) i funkcji atoi z zaawansowanej biblioteki cstdlib. Kto to bardziej skomplikuje?

1

da się tak zrobić.

1

skomplikowane: wczytać cyfry z tablicy intów do tablicy znaków, z niej do stringa, ze stringa na inta. taDa

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0