Kompilacja pod linux

0

Cześć. Mam kod napisany w c++, i Microsoft Visual Studio 2010. I teraz- z kompilowaniem aplikacji win32 console nie ma żadnego problemu, ale czy da się skompilować aplikację pod linux? Wiem, że to mało prawdopodobne bo MVS jest micrsoftu, ale nie sądzę żeby okroili język z kompatybilności pod kilkoma systemami tylko z powodu marki. A więc czy to możliwe? Jeśli nie to jakiego kompilatora+ środowiska używać pod linux(konkretnie ubuntu)?

0

Jeżeli nie użyłeś żadnych rzeczy Windows-specific (np. WinAPI) nie powinno być problemu, ale raczej musisz to zrobić na Linuksie. (Chyba, że chcesz się bawić w cross compiling)

Na Ubuntu powinieneś mieć GCC, IDE wybierz z listy: http://en.wikipedia.org/wiki/Comparison_of_integrated_development_environments#C.2FC.2B.2B

0

Standardowy kompilator VC++ buduje wersje binarne tylko dla Windows (na kilku architekturach). Język może nie jest niekompatybilny, ale VC++ nie potrafi skompilować na inną platformę.

Ale ogólnie, aby skompilować coś na inną platformę niż na której się produkuje potrzebujesz "kompilacji skrośnej". Na przykład: http://stackoverflow.com/questions/4769968/c-cross-compiler-from-windows-to-linux. Nie pozwala to jednak na kompilację bezpośrednio z poziomu VS (opieram się na pierwszej odpowiedzi), ale pewnie dałoby się taką uzyskać własnymi skryptami budującymi (makefile, MSBuild, a nawet plik wsadowy).

1

jeśli program ma być przenośny, proponuję używać tego samego kompilatora na obu systemach (wybór nie jest duży, sprowadza się głównie do GCC)

0

Możesz spróbować przygotować program pod Code::Blocks - http://www.codeblocks.org/
To środowisko dla Windows, ale podobne do tego na Linux, więc jeśli się uda, to potem już będzie o wiele łatwiej na Linux (pobierz razem z minGW).
A dla Linux możesz kompilować używając np. VirtualBox-a. (Tzn zainstalować maszynę wirtualną na Windows, pod nią Linux a w nim już jest gcc - kompilator).
Źródła możesz współdzielić trzymając w jednym katalogu i udostępniając wirtualce albo odwrotnie (udostępniając z wirtualki).

0

Jest jeszcze coś takiego jak Remote (Development, Debugging).

http://netbeans.org/kb/docs/cnd/remotedev-tutorial.html

Ciekaw jestem czy komuś ta sztuka się udała...

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1