Sprawdzanie wieku

0

Witam

Chciałbym stworzyć pewien dodatek do CMS'a, który wyświetlałby okienko z pytaniem, które wcześniej byłoby definiowane przez administratora (odpowiedź TAK lub NIE). Okienko pojawiałoby się po załadowaniu strony i w razie wyboru NIE, użytkownik przekierowywany byłby na zewnętrzną lokalizację. Czyli typowe okienko z informacją o treści dla dorosłych.

Teraz chciałbym się Was poradzić, czy lepiej jest wykonać coś takiego na zmiennych sesji czy na ciasteczkach. Dla mnie to jedno i to samo, a jedyną różnicę jaką widzę, to to ze do zmiennych sesyjnych mogę się dowołać w każdej chwili, a do ciastek tylko po przeładowaniu strony, ale w tym wypadku nie ma to raczej znaczenia.

1

Moim zdaniem zmienne sesji, bo przy ciastkach może być tak, że jak ktoś wejdzie sobie po skończonej 18-stce to go nie wpuści, chociaż to i tak można zmienić.

1

Co za różnica? Jedno to ciastko i drugie to ciastko w praktyce. Dla użytkownika dodatkowo wyczyszczenie tego ciastka dałoby równoznaczny efekt w obu przypadkach. Kwestia ustawienia odpowiedniego czasu życia tego ciastka etc.

1

No w sumie tak. Ale dla mnie taka strona jest fajniejsza jak korzysta ze zmiennych sesji. A kolega prosi o opinię... :D

0

Chyba zrobię to jednak na ciasteczkach. Dzięki panowie.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1