IDE i kompilatory C++ / praca programisty

0

Witam was!
Zastanawia mnie jakich IDE/Kompilatorów oraz systemów operacyjnych używają programiści C/C++, którzy robią to zawodowo? Chyba nie powiecie mi, że w jakiś firmach/korporacjach używa się DevC++/CodeBlocks? Moje drugie pytanie..jak wygląda taka praca programisty C/C++? Pytam o taką pracę w firmie a nie jako freelancer...

Pozdrawiam:)

0

VS pewno ma dużą część rynku komercyjnego.
A DevC++ używają tylko niektórzy wykładowcy i stada baranów idące za ich przykładem.

0

W firmach używa się narzędzi, jakie obowiązują w korpo, lub są wymagane dla danego projektu lub "pan se wybierze". Zależy od firmy. Jedna wymaga używania VS (bo mają licencje i/lub dyrektor uważa go za ósmy cud świata i/lub jest jakiś "enterprajz grejd prodżekt ultraimportant menedżment tól" który chce gadać tylko z tym), inna daje Ci wolną rękę i pozwala używać tego, w czym czujesz się najlepiej (tylko efekt końcowy się liczy), a jeszcze inna nakazuje używać XYZ, bo sam projekt wymaga specjalizowanych aplikacji (np. jak się programuje jakiś niszowy hardware typu rakieta ziemia-powietrze).

0

Dlaczego, jeżeli stworzę coś konsolowego w MS VS Express to na wiekszości innych komputerów znajomych on nie działa? Brakuje jakiś dll czy coś..

0
Joker II napisał(a)

Dlaczego, jeżeli stworzę coś konsolowego w MS VS Express to na wiekszości innych komputerów znajomych on nie działa? Brakuje jakiś dll czy coś..

Powodem jest brak jakiegoś dll czy coś.

0

Runtime Visual Studio 2010 brakuje. Możesz ściągnąć paczkę instalacyjną ze strony microsoftu. Nie poleca się statycznego linkowania runtime, ale jest to możliwe.

0

Rozumiem, że jest jakaś opcja w Visualu aby to "zmienić" ?

0

O tym już jakieś z 10 razy było na forum i 1000 razy więcej w google.

0

Jeżeli chodzi Ci o naukę jakiegoś IDE, to ja bym proponował vima (wg mnie to nie jest edytor tekstu, pokażcie mi inny edytor, w którym trzeba specjalnie wchodzić do trybu pisania). Po dłuższej nauce pozwala on znacząco przyspieszyć programowanie (już po miesiącu widać różnicę ;) ), mimo tego, że z początku odrzuca poziomem skomplikowania, chyba nikt nie zna wszystkich komend vima.

Wiem, że dużą częścią pracy programisty nie jest akurat pisanie kodu, ale lepszy edytor pozwala szybciej wrócić do myślenia. Poza tym jest dodatek do VS oraz tryb w QtCreatorze, które pozwalają pisać podobnie jak w czystym vimie, założę się, że do pozostałych środowisk (Eclipse, może NetBeans) także są odpowiednie pluginy.

Należy też pamiętać, że niektórzy w Microsofcie używają emacsa do pisania w C#.

0

Vime w Windows + GCC tak?;>

0

u mnie w pracy używa się różnych środowisk i różnych języków programowania. czasem jest to ściśle narzucone, czasem mniej, czasem wybór należy do ciebie. nie ma jakiejś ścisłej ideologii że muszą być produkty firmy X czy Y - choć oczywiście w interesie firmy jest, by w pierwszej kolejności brać narzędzia na które jest już wykupiona licencja lub darmowe. ale różnorodność jest duża.

0

Moim zdaniem kluczowa jest także technologa, a więc typ projektu. Jak dobierzemy optymalną technologię to możemy dobrac IDE, i zaprojektować koncept programu. Chociaż jest to zadanie nietrywialne. Moim zdaniem tworzy to trójkąt IDE-TECH-KONCEPT . Jak jedno poruszysz to zmienia się reszta. Sztuką tutaj jest dobrać optymalnie. Czasami warto poświęcić IDE na rzecz technologi, czasami odwrotnie, a czasami technologia nie pasuje do konceptu.

0

Dalej zastanawia mnie jak rozwiązać problem z tym, że moich programów napisanych w VS nie można odpalic na innym komputerze...

0

Dostałeś odpowiedź. Użyj wyszukiwarki niniejszego Forum. Możesz też pójść o krok dalej i wpisać nazwę tego "jakiś dll" w Google... co tak właściwie powinieneś zrobić zanim zadasz pytanie tutaj.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1