Kompilator C++ - tworzenie programu

0

Witam. Mam już na komputrze 3 kompilatory:
Dev-C++
CodeBlocks
Microsoft visual c++

Chciałem dziś napisać pierwszy program C++ i napotkałem 3 problemy otóż to:

 1. Nie wiem np. jak zacząc pisać w Microsoft Visual C++ poniewaz załączam daje New>>Project(powinnienem dać File?)>> potem nie wiem co wybrać? Może Win32 project?
 2. Po wpisaniu kodu
  Kod:
  
  #include<iostream>
  int main()
  {
  std::cout<<"Witamy na pokładzie";
  }

Dev-C++ zaczyna wyć z powodu drugiej linijki. CodeBlocks normalnie otworzył ten plik. A w Microsofcie nawet nie wiem jak go skompilować i załączyć :/

Bardzo bym prosił o pomoc, i ewentualnie jak są gdzieś jakieś tutoriale dotyczące tego co opisałem wyżej to prosiłbym o zapodanie, bo jakoś nie potrafie znaleźć.
0

w MSVC++ wybierasz nowy projekt>console application>zaznaczasz empty project. Później tylko dokładasz pliki do projektu.
W tym kodzie masz błąd - brak średnika.

1

Masz dwa kompilatory. Te pierwsze to tylko IDE, które mają załączoną ze sobą mingw (w code::blocks nowszy, w dev-c++ starszy). Polecam ci zapoznać się z jakąś książką dla zupełnych początkujących, nauczyć się korzystać z wyszukiwarki forumowej, google i PRZYŁOŻYĆ SIĘ DO NAUKI JĘZYKA ANGIELSKIEGO.

0

byku_guzio zrobiłem tak jak napisałeś wkleiłem kod, ze średnikiem ;)
Pojawiła się konsola na chwile i tyle co po niej było. Może złą bibliotekę podałem?
Wklejam screena:
user image

PS. Do kolegi wyżej, nie do końca Cię rozumiem, na jakiej podstawie osądzasz mnie o nieznajomość angielskiego? Wydaje mi się że angielski znam wystarczająco dobrze ;)

0

Wszystko jest ok. Dałeś pewnie Start Debugging w takim wypadku konsola zatrzyma się tylko jeżeli będziesz pobierał dane od użytkownika lub na jakimś breakpoint'cie. Odpal przez Start Without Debugging.

P.S. Wywal tego DevC++, bo on się do niczego nie nadaje

5

Nie rozumiem za bardzo tej masochistycznej chęci stałych użytkowników tego forum do rozwiązywania problemów, które pojawiają się przynajmniej raz na tydzień. Na normalnych forach podaje się słowo kluczowe do wyszukiwarki, jak ktoś się nudzi to i link do tematu, w którym problem został już poruszony i temat się zamyka.

0

Odpaliłem without debugging i nic sie nie zmieniło ;)
Mam jeszcze jedno pytanko:
Jak zacząć pisać taki program w Code::Blocks? File>New>project>console aplication>...>GNU GCC Compiler?

0

Co do main() w Dev, może powinna zawierać argumenty?

1
xeo545x39 napisał(a)

Co do main() w Dev, może powinna zawierać argumenty?

Mogę się mylić, ale stary MinGW może myśli że main wtedy przyjmuje dowolną ilość argumentów. Ale bez działa.

Code::Blocks nie wymaga stosowania projektów do kompilowania tak jak VS, co jest niewątpliwie wygodne przy pisaniu jednoplikowych programów. Tworzysz nowy plik, zapisujesz jako .cpp i możesz kompilować i uruchamiać bez przeszkód. A Deva wywal od razu.

0

Dev-C++
CodeBlocks
Microsoft visual c++

To nie są kompilatory :>

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0