Witam! Pisząc opcję dodawania załączników do poczty, natknąłem się na dość rzadki problem, nic ciekawego nie znalazłem na ten temat. Przy próbie dodania załącznika (Attachment) dostaję błąd z debugger'a "Object reference not set to an instance of an object." Fuck! Przecież robię tak:

      if (OpenFileDialog.ShowDialog() != DialogResult.Cancel)
      {
        foreach (string Current in OpenFileDialog.FileNames)
        {
          System.Net.Mail.Attachment Attachment = new System.Net.Mail.Attachment(Current); // wtf?! przecież tworzę obiekt!
          Message.Attachments.Add(Attachment); // here...
        }
      }

I wszędzie na necie jest tak jak ja mam i jakoś im działa i mi kurde nie chce, co jest przyczyną? Mówię od razu, że FileName jest prawidłowy i plik też, w żaden sposób nie chce się ten lump dodać ;-/

Tak jeszcze przez chwilę pomyślałem, że trzeba nową listę AttachmentCollection zrobić: Message.Attachments = new System.Net.Mail.AttachmentCollection;, ale nie za bardzo, bo ta klasa nie ma konstruktorów.

____

EDIT: Dlaczego zawsze po założeniu tematu problem się rozwiązuje?! xD Po 1 dniu szukania, znalazłem co jest nie tak, problem był z MailMessage, tworzyłem instancję gdzie indziej, a w tym kodzie jeszcze jej nie było. Nie wiem czy temat ma zostać, chyba nikt nie będzie miał takiego problemu... Kurde, ale zawsze tak jest, napiszę temat, to zaraz sam wymyślę rozwiązanie, ehhh.