Otwieranie plików w edytorze tekstów

0

Witam,

ostatnimi czasy windowsowski notatnik zaczal mnie wk**iac więc napisałem swój edytor plików tekstowych. Jednak brakuje mi w nim jednej rzeczy - chciałbym aby klikając 2x na dowolny plik tekstowy plik ten od razu otwierał się w moim programie (inaczej mówiąc aby nie robić tego w sposób otwórz program -> plik -> otwórz -> mój_plik.txt), bo obecnie otwiera mi się w notatniku. Czy muszę grzebać w rejestrze aby to zmienić? I coś mi mówi że będę musiał coś dopisać do tego mojego programu aby obsługiwał takie zdarzenie. Szukałem na googlach, ale tam jest pełno prostych artów na temat edytora tekstu i żaden z nich nie zawiera tego czego szukam.

Pozdrawiam.

0

Jednak brakuje mi w nim jednej rzeczy - chciałbym aby klikając 2x na dowolny plik tekstowy plik ten od razu otwierał się w moim programie (inaczej mówiąc aby nie robić tego w sposób otwórz program -> plik -> otwórz -> mój_plik.txt), bo obecnie otwiera mi się w notatniku. Czy muszę grzebać w rejestrze aby to zmienić?

Tak, musisz skojarzyć aplikację z rozszerzeniem.

I coś mi mówi że będę musiał coś dopisać do tego mojego programu aby obsługiwał takie zdarzenie.

Coś Ci dobrze podpowiada. Tutaj masz opisane jak obsługiwać parametry (ja to robiłem jakoś inaczej, ale skoro jest już tekst o tym, to nie będę się rozpisywał).

0

Poza tym zawsze możesz pobrać Notepad++ ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1