Lekki, szybki linux dla programisty ?

0

Jakiego linuxa polecacie do zadań związanych z codzienną pracą i programowanie ?

Jakie środowisko graficzne, kiedyś najbardziej znałem Gnome ale chyba zmierza w złym kierunku (Gnome 3), myślę, o KDE ale chyba jest trochę ciężkie?

A co myślicie o LXDE i XFCE ?
Czy może któreś z tych wybrać ?

Czy środowisko i linux(dystrybucja) ma jakiekolwiek znaczenie w sprawach dotyczących 'basha' (znaczy czy się różni) i czy oprogramowanie na wszystkie dystrybucję i wersje pulpitu(Gnome,KDE ...) ma jakieś znaczenie?

W sumie potrzebuję oprogramowanie do Javy i baz danych (NetBeans, Eclipse, PostgreSQL, Tomcat, GlasFish, SVN, Baazar)?

Czy to jakiekolwiek ma znaczenie co na czym najlepiej i najszybciej chodzi ?

I czy te lekkie środowiska LXDE i XFCE się sprawują w dobrym znaczeniu, i czy mają jakieś elementy pulpitu 3D itd.

1

Jeśli chodzi o lapki to polecam Ubuntu 11.04 ze środowiskiem Unity. Na desktopy w sumie też mogłoby być, na razie siedzę jednak jeszcze na Gnome. KDE jest dla mnie trochę przekombinowane, niby sporo świecidełek, ale ja wolę bardziej schludny wygląd niż wolniejszą pracę.

NetBeansa ustawiam tak, aby zjadał sobie kilkaset mega RAMu na starcie. GlassFisha nie używam, ale on też pewnie potrzebuje sporo, aby śmigał płynnie. Te 300 megabajtów (czy coś koło tego), które zjada gołe Ubuntu w porównaniu do tego pestka. No chyba, że masz starego kompa, z małą ilością pamięci, ale w takim przypadku lepiej dokupić parę giga niż się męczyć.

Ubuntu Tweak ma fajną opcję konfiguracji Compiza dotyczącą aktywnych rogów ekranu, ustawiłem sobie np tak, że przy przesunięciu kursora w lewy dolny róg ekranu okna się de-/minimalizują, prawy dolny to wyświetlanie pulpitów, prawy górny to pokazywanie wszystkich okien naraz. Fajny bajer.

Ogólnie rzecz biorąc, jeżeli Linux ci wolno chodzi to dorzuć RAMu i zwiększ limity pamięciowe dla aplikacji. Musi pomóc :)

0

No ramu to mam 2 giga, to spokojnie starczy na podstawowe rzeczy.
A jak ustawić te rogi ekranu :) ww tym Unity ?

I gdzie ustawia się te wielkości pamięci dla danych aplikacji

1

Jak na razie to na Ubuntu 11.04 ta opcja (rogi ekranu w Compizie) się sypie w Ubuntu Tweak. Pewnie za tydzień czy coś to poprawią. W każdym razie na 10.10 na zwykłym Gnome u mnie działa.

Włączasz Ubuntu Tweak, wybierasz zakładkę Ustawienia Compiza i jedziesz :)

Ustawienia JVM dla NetBeansa są w pliku /etc/netbeans.conf . W innych aplikacjach może być podobnie (tzn poprzez plik konfiguracyjny, jeżeli program sam szuka sobie JVM) albo jeśli odpalasz program poprzez komendę java cośtam, to dopisz jakiś parametr dla HotSpota, np -Xmx=500m.

Heh, trochę dziwny mam ten plik netbeans.conf. Mam taką linijkę:

netbeans_default_options="-J-client -J-Xss2m -J-Xms32m -J-XX:PermSize=32m -J-XX:MaxPermSize=200m -J-Dapple.laf.useScreenMenuBar=true -J-Dsun.java2d.noddraw=true -J-Dsun.java2d.pmoffscreen=false"

-J-client nie ma sensu na 64-bitowych platformach, chyba cała ta komenda była nadpisana przy którejś aktualizacji bezpieczeństwa...

Update:
Przed chwilą chyba wyszła nowa wersja Ubuntu Tweak na Ubuntu 11.04 :]

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1