Wyciąganie kolorku

0

Witam, jestem początkującym dlatego piszę w tym dziale ;]

Otóż powiedzmy ,że mam na formie 4 Tpanele, 2 z nich mają kolor niebieski a reszta czerwony, chodzi mi o prostą procedurkę jak po wciśnięciu na dany panel wyciągnąc z niego nazwe koloru do np: labela??

prosze o pomoc ;]

0

Nie da się chyba tak prosto jak IntToStr. Można tylko porównywać kolor z gotowymi lub z rezultatem funkcji RGB i w zależności od tego wyświetlić na Labelu na przykład tekst 'czerwony' czy 'niebieski'.

0

Dzięki za odpowiedz ;]

0

Olesio jaki Avatar sobie strzeliłeś po latach :D

ShowMessage(ColorToString(Panel1.Color));

I co da się ?:)

0

Hmm wszystko pięknie tylko ja nie chce aby program wiedział z góry o jaki panel chodzi... :/

0

@lankusiek: a to taki bo od dawna jestem już posiadaczem dopieszczonej Amigi 1200 i interesuję się emulacją ów komputera jak i nim samym w miarę możliwości. Poza tym Opi kiedyś napisal, że nowy Moderator działu Delphi / Pascal musi się wyróżniać, no to sobie ustawilem jakiś avatar ;)

@mateziak: jeżeli chcesz się odwołać do dynamicznie tworzonych Paneli czy innych wizualnych komponentów to nadawaj im sensowną własność Name i odwołuj się po FindComponent. Przykłady masz w google. O ile Tobie, o to chodziło, a jak nie to sprecyzuj w czym problem.

0

Ok wszystko jasne, poradziłem sobie troszke innym sposobem nie będe wchodził w szczegóły... ;] Dzięki Olesio i lankusek, a o FindComponent chętnie poczytam ;)

0

Dla wszystkich paneli przyporządkować tą samą procedurę dla zdarzenia OnClick

procedure TForm1.PanelClick(Sender: TObject);
begin
  Label1.Caption:=ColorToString(TPanel(Sender).Color);
end;
0

Dzieki pelsta bardzo mi pomogłeś, pozdrawiam ;)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0