Książki do nauki C#

0

Witam,
jestem świadom istnienia podobnych wątków jednak nie doszukałem się żadnego skupiającego treści o książkach do nauki tego języka :)
Mam absolutnie ZERO doświadczenia w programowaniu i chciałbym zakupić książki do nauki C# gdyż czytanie z monitora do największych przyjemności nie należy.
Chciałbym kupić coś mniejszego, takie zupełne podstawy, oraz jakąś grubszą książkę do poczytania po opanowaniu pierwszej.
Po przeczytaniu multum opinii chciałbym wziąć
http://helion.pl/ksiazki/c-praktyczny-kurs-marcin-lis,cshpk.htm oraz C#. Ćwiczenia. Wydanie II tego samego autora.
Mimo że wybór tamtej książki był dość prosty, natrafiłem na okrutne zawiłości związane z ów 'większymi' wydaniami.
I tak, waham się pomiędzy:
http://helion.pl/ksiazki/c-i-net-stephen-c-perry,cshnet.htm - podle komentarzy nie powinno być do niej zastrzeżeń
http://helion.pl/ksiazki/c-programowanie-jesse-liberty,cshpro.htm - ponoć dość niedokładna, miejscami chaotyczna
http://helion.pl/ksiazki/jezyk-c-szkola-programowania-klaus-michelsen,jcshpr.htm - największa objętościowo ale wyczytałem że została napisana w 2001 czy 2002 roku tak więc jest dość stara.
Chciałbym więc, drodzy forumowicze, prosić was o pomoc w obraniu kierunku nauki i doradzeniu w wyborze :) dzięki :)

0

Witaj,
Ja mam dla ciebie inną propozycję.
Też zacząłem się uczyć C#, ale po opanowaniu C++.
Polecam ci nauczyć się najpierw C++ ( Jerzy Grębosz Symfonia&Pasja C++ - Polecam gorąco ),
a następnie sięgnąć po coś związanego z C#.
Ja kupiłem sobie książkę pt. "Język C# 2008 i platforma .Net 3.5" i uważam, że to dobry wybór dla kogoś kto już kiedyś coś programował.
Pozdrawiam,
WiedźMAC

0

Nie zaprzątaj sobie głowy C++, jeśli nie chcesz się go uczyć. Tylko skrzywi Ci psychikę, a potem będziesz próbował sprzedawać innym przekonanie o jego wyższości, na dodatek będzie Ci się wydawało, że wiesz co to jest programowanie obiektowe.

Jeśli chcesz polegać na moich subiektywnych odczuciach, to książka Perry'ego jest świetna, dużo lepsza niż ta Liberty'ego (czytałem obie). Mam też ćwiczenia autorstwa Pana Lisa, to książka z kategorii tych, które oddałbym za dopłatą. Zupełnie nic z niej nie wynika, dydaktycznie leży i kwiczy. Ostatniej książki nie znam, niemniej jednak patrząc po spisie treści, to jest ona pokręcona - najpierw omawiane typy, a potem operatory i instrukcje? WTF? Poza tym jest ona tylko podręcznikiem języka, nie ma omówienia np. jak stworzyć aplikacje okienkową, jak połączyć się z bazą danych, itp.

0

Dzięki za odpowiedzi, jakbyście mogli mi polecić jeszcze coś spoza tych wymienionych to byłbym wniebowzięty :)
Zastanawiałem się nad nauką C++ w pierwszej kolejności ale naczytałem się że C# jest łatwiejszy do opanowania więc chciałbym od niego zacząć. I, mam się go zamiar uczyć w kierunku przyszłych studiów (Computing, specjalizacja Game Development) które bazują na C# a C++ nawet nie dotykają. I nie wiem jak za 4-5 lat będzie rynek pracy wyglądał, w tym momencie w przemyśle grotwórczym wiodący jest wciąż cpp a wydawałoby się że do końca moich studiów niewiele się zmieni...
Tak więc jestem pewien wątpliwości ;)
Wracając do meritum, proszę raz jeszcze o ewentualne inne propozycje książek :)

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1