Wizualizacja danych w 3D, w jaki sposób?

0

Nie wiem dokładnie gdzie założyć temat, więc proszę o przeniesienie w razie czego, a teraz do rzeczy:
zamierzam napisać program generujący pewne punkty w postaci x,y,z i wyjście chciałbym jakoś zwizualizować, tzn. chcę dodatkowo te punkty ukazać jako teren w 3D, problem w tym że nie wiem jak to zrobić, myślałem o gnuplot, ale jakoś współpraca się nie układa, myślałem o jakimś gotowym silniku 3D dla C++, ale z kolei będzie to na razie dla mnie ciężkie do ogarnięcia, co proponujecie?

0

Najlepiej dla ciebie będzie nauka podstaw jakiegoś języka (z twoje postu wynika, że masz 10-14 lat). Co najwyżej możesz kopiować teksty z forum, ale nie o to tu chodzi. Programowania trzeba zrozumieć, a nie uczyć się na pamięć!!! A jeśli chodzi o temat to polecam: C++ bibliotekę OpenGL

0

@Szewy post autora wygląda na znacznie dojrzalszy niz twój...
@marc07 a co dokładnie z gnuplotem jest nie tak? Poza tym to zależy jak skomplikowane rzeczy chcesz tym generować. Generowanie punktów w 3d moze okazać się wcale nie takie trudne ;)

0

@Szewy w ramach wyjaśnienia: uczęszczam do szkoły ponadgimnazjalnej, w stwierdzeniu "zamierzam napisać program" miałem na myśli to, że program jeszcze nie powstał, więc nie wiem do końca np. w jakim formacie będzie generował dane, "ciężkie do ogarnięcia" chodzi o 3D bo jeszcze nie miałem do czynienia z tym, a co do podstaw to znam najbardziej C++.

Wracając do tematu same generowanie punktów, to nie problem, tylko punkty trzeba było by połączyć, by przypominały jakiś teren, a jak staram się połączyć punkty liniami, to on mi robi z tego tak jak by jeden wielokąt, można mu zasygnalizować jakoś, iż w pliku są podane odpowiednio początek i koniec linii?
Dodam że zamierzam zrobić samo generowanie tych linii tak, że każdy środkowy punkt jest połączony z wszystkimi ościennymi, przy czym ościennych będzie max 8.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1