Skrypt wywołujący podskrypty kończy się przedwcześnie

0

Mam sobie serię skryptów batchowych, które muszę raz na jakiś czas odpalać. No to sobie pomyślałam - co ja się będę męczyć, napiszę sobie skrypcik, który będzie mi je sam odpalał :)
Tylko że batch to niestety mało popularny i dziwny język :/ Chyba jakichś podstaw nie znam. Utworzyłam plik .bat, w którym mam taką zawartość:

NazwaPliku1.bat
NazwaPliku2.bat
NazwaPliku3.bat
NazwaPliku4.bat

Każdy z podskryptów wywołany niezależnie działa ok. Jednak kiedy uruchamiam mój nowy skrypt, przerywa on działanie po napotkaniu pierwszego pause (wewnątrz podskryptu). Wyświetla mi wiadomy komunikat, ja naciskam dowolny przycisk, a skrypt zamiast przejść do wywołania kolejnego podskryptu, kończy działanie.

1

Do wywołania skryptów z poziomu innego skryptu używaj polecenia call.

Czyli przerób to tak:

call NazwaPliku1.bat
call NazwaPliku2.bat
call NazwaPliku3.bat
call NazwaPliku4.bat

Powinno załatwić sprawę ("u mnie działa" (tm)).

PS. Zauważ, że pause nie ma tu nic do rzeczy, przynajmniej z tego co ja się orientuję. Nawet bez pause, jak wywołasz z jednego skryptu inny bez użycia call, tylko tak jak miałaś, to ten wywołany skrypt po zakończeniu nie przekaże kontroli z powrotem do skryptu wywołującego. Tylko cały główny batch się zakończy na pierwszym wywołanym podskrypcie. Po to właśnie zrobili call.

1 użytkowników online, w tym zalogowanych: 0, gości: 1, botów: 0